Teknolojix Haber
YAZILIM

Covid-19 Salgını, Hacker’ları da Etkiledi.

COVID-19 salgını, Dünyadaki her türlü insanı öyle veya böyle etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Tabii ki bu durumdan hacker’lar da nasiplerini almış durumda.

Bir başka yıllık konferans daha, yeni Covid-19 salgını nedeniyle iptal oldu. Yıllık hack konferansı DEF CON‘un organizatörleri tarafından yapılan resmi açıklamaya göre etkinlik, bu yıl planlandığı şekilde Las Vegas’ta gerçekleşmeyecek.

Yıllık hack toplantısının 6-9 Ağustos tarihleri arasında Las Vegas, Nevada’da gerçekleşmesi planlanıyordu. Ancak DEF CON 2020, önceden planlanan fiziksel etkinliğin yerine, 7-9 Ağustos 2020 tarihleri arasında sanal olarak Discord üzerinde gerçekleştirilecek.

Etkinliğin mimarı Jeff Moss – veya online adı ile “Dark Tangent” – DEF CON forumu üzerinde bu yıl konferansın nasıl gerçekleştirileceğini duyurdu. Çeşitli katılım yöntemleri DEF CON Forumları üzerinde koordine edilecek ve tüm planlar, kayıtlar, resim ve video yayınları da forumlarda gerçekleşecek. Ayrıca bir uzaktan film gecesi de planlanıyor.

Moss, önümüzdeki yılın DEF CON etkinliği konusunda ise henüz bir değişikliğin olmadığını ve 5-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesinin planlandığını sözlerine ekledi. DEF CON 2021 için oda kayıtları da şimdiden başlamış durumda.

Related posts

Chrome’a Sekmelerin Önizlemesi özelliği geliyor

Fatih Akgün

Microsoft test kullanıcılarına Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini sundu (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Windows savunmasını Kıran mLNK Builder’ın yapısı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap