Teknolojix Haber
UYGULAMA

Covid-19 Salgınının Yıldız Uygulaması “Zoom”

Covid-19 Salgınının Yıldız Uygulaması Zoom, Salgın Sırasında “Uçtu”

Covid-19 salgının parlayan yıldızlarından video konfernas uygulaması Zoom‘un, geride kalan sürede ne kadar büyüdüğü gözler önüne serildi.

Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemlerle çalışanların ofislerinden çıkarak evlerine kapanmaları, video konferanslar uygulamalarını bir anda ön plana çıkardı. Bu değişimden en çok yararlanan firmalardan biri de, hiç kuşkusuz  Zoom oldu. Firma, 2020’nin ilk çeyreği için yaptığı gelir açıklamasında, geçtiğimiz senenin aynı dönemiyle karşılaştırıldığında, 10’dan fazla çalışanı olan müşterilerinin sayısının %354 büyüyerek 265.400‘e ulaştığını bildirdi.

Firmanın geliri de bu büyümeye uygun bir şekilde artarak 328,2 milyon dolara ulaştı ve bu da bir önceki seneye göre %169‘luk artış anlamına geliyor.

Nisan 2020’de, Zoom görüşmelerine günlük 300 milyon ücretsiz ve ücretli katılımcı katıldı. Bu sayının Aralık 2019’da 10 milyon olduğunu belirtmekte yarar var. Ocak ayının sonunda 100 milyar görüşme dakikasına ancak ulaşılmıştı. Nisan’ın sonunda ani bir artış ile bu süre 2 trilyon dakikayı geçti.

Related posts

Eski Fotoğraflarınıza Yeni Hayat Katabilecek 8 Fotoğraf Uygulaması

Fatih Akgün

Bu Uygulamalar Telefonunuzda Yüklüyse Hemen Silin Google Uyardı!

Fatih Akgün

Bu telefonların şarjı bitmek bilmiyor!

Meryem ACAR

Yorum Yap