Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Covid-19 Skype’a Yaradı

Corona virüsü olumsuz etkileri tüm dünyada iş yerlerinin kapanması ile sonuçlandı. İş yerleri, video konferans platformları ve mesajlaşma araçlarına talepte çarpıcı bir artış yaştı. Bu platformlardan biri ise, kullanımda büyük bir artış yaşayan Microsoft’un Skype uygulaması.

Yüzde 70 oranında artış

Skype, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Corona virüsü salgını nedeniyle daha fazla kişinin evde kaldığına dayanarak Microsoft’un Skype görüntülü görüşme sistemini kullanan kişi sayısının şu anda 40 milyon kişiye ulaştığını söyledi. Bu Skype kullanan kişi sayısının ayda yüzde 70 oranında artması demek oluyor. Skype’tan Skype’a çağrı dakikaları ise yüzde 220 arttı.

Video-Konferans platformlarına talep artıyor

Microsoft, Skype’ı 2011 yılında 8,5 milyar dolara satın aldı. O günden bu güne normalde de sık kullanan bu uygulamanın günlük etkin kullanıcı metriklerini nadiren duyurdu. Corona virüsü nedeniyle evden çalışanların sayısı arttığından, Skype, Microsoft Teams ve Slack gibi uygulamalar kullanıcı büyümesinde ve katılımında ciddi bir artış yaşanıyor. Bu ayın başlarında teknoloji devi, Microsoft Teams‘in günlük 44 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu.

Related posts

Xiaomi CEO’su Lei Jun da Onu Kullanıyor

Fatih Akgün

Instagram’dan Yeni Özellik: Kendini Silen Mesajlar

Fatih Akgün

Twitter’dan Zaman Ayarlı Tweet Atma Özelliği

Fatih Akgün

Yorum Yap