Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Dev Etkinlik 2 Yıl Sonraya Ertelendi!

Dev Etkinlik, Corona Virüsü Nedeniyle 1 Değil, 2 Yıl Ertelendi

Dünya’nın en büyük fotoğrafçılık fuarı Photokina, Corona Virüs nedeniyle ertelenen etkinlikler listesine eklendi.

Photokina, Corona Virüsü Nedeniyle 2 yıl ertelendi

 

Dünya’nın Corona virüs salgını ile mücadele ettiği bu dönemde, aralarında Apple‘ın WWDC etkinliği, Dünya Mobil Kongresi ve E3’ün de bulunduğu büyük etkinliklerin iptal edilmesine artık şaşırmamak gerekiyor. Görünene göre Dünya’nın en büyük fotoğraf ticaret fuarı da bir istisna değil.  Photokina, Almanya’da düzenlenecek Mayıs 2020 etkinliğinin durdurulduğunu duyurdu.

Bu duyuru, Photokina organizatörlerinin her şeyin planlandığı gibi devam edeceğini söylemesinin üç hafta sonrasında yapılmış durumda. Giderek büyüyen sağlık endişeleri, KoeInmesse GmbH‘nin düzenlediği tüm etkinlikleri iptal etmesine yol açtı.

Photokina‘nın duyurusuna göre etkinliği iki yıl ileri taşımak “birkaç etken” düşünülerek verilmiş bir karardı. Bunların arasında virüsün yayılmasından çok daha önce başlayan piyasa sıkıntıları da bulunuyor. Ayrıca 2021 yılında genel ekonomik akımlara bakıldığında “müşterilerin kaynaklarının yoğun sıkıntıda” olacak olması da bir başka sebep olarak öne çıkıyor.

Photokina  18-21 Mayıs 2022 tarihlerinde Köln‘de düzenlenecek ve iptal edilen 2020 fuarı biletleri için önümüzdeki haftalarda geri ödeme yapılacak.

Related posts

Dünyanın Saatte 350 Kilometre Hızla Gidebilen İlk Sürücüsüz Treni Hizmete Girdi

Fatih Akgün

Lüks Otomobil Üreticisi Aston Martin, Airbus ile İş Birliği Yaparak Helikopter Üretecek

Fatih Akgün

Alman iş Dünyasından Hükümetin Önlem Kararına Eleştiri

Fatih Akgün

Yorum Yap