Teknolojix Haber
OYUN TeknolojiXHaber

Diablo 4 ne zaman piyasaya sürülecek

Diablo 4 nezaman piyasaya sürülecek

Diablo 4 ne zaman piyasaya sürülecek

Diablo 3 oyunun çıkışından bu yana 7 sene oldu. Bu nedenle Diablo 4 ; başka bir korkunç ganimet avı başlatmak için heyecanla bekleniyor. Diablo 4 ne zaman piyasaya sürülecek sorusunun yanıtı hala bilinmiyor. Aylar süren söylentilerden sonra 2019  yılında Blizzcon da Bilizard tarafından Diablo 4 oyunun resmen çıkartılacağı doğrulandı. Açıklamada  bir sonraki çekirdek Diablo oyununun, Mephisto’nun kızı Lilith‘in dönüşünü gören izometrik bir aksiyon RPG olduğu belirtildi.

diablo4 karakterler

5 bölgeden oluşan bir açık dünya haritası, gündüz ve gece döngüsü ile lineer olmayan bir dizi atak olacak. Bu dünyanın içinde, 3’ü daha önce duyurulmuş, 5 özelleştirilebilir sınıftan sadece birine ait karakter ile yağmalayarak ve ezerek kendi yolunuzu kendiniz çizebilirsiniz.

Sonuç olarak, PS4, Xbox One ve PC için yeni bir marka motorla tasarlanan oyunun, aynı anda tüm platformlar için yayınlanması planlanıyor. (Belki PS ve tüm Xbox serilerinde bile olabilir?!)

Diablo serisinin tamamındaki gelişmeleri denetlemek üzere Coalition stüdyosunun başkanı Red Fergusson’ın işe alınması iyi bir haber. Güvenilir ellerde olduğunu gösteriyor.

Kötü haber ise; muhtemelen Diablo 4 beklenildiği gibi 2020 de hayranları ile buluşamayacak. Blizzcon 2019 da oyuna derinlemesine dalan, oyunun direktörü “Blizzar’ın standartlarına göre bile” oyunun yakın zamanda bitebileceğini beklemediğini söyledi.

Bununla birlikte, aslında gerçek şu ki; PS4 ve Xbox One için oyunun geliştiriliyor olması oyunun önümüzdeki iki ila üç yıl içinde piyasaya sürüleceğini ima ediyor. Bu konsolların ömrü; 2020 yılının sonlarına doğru yeni konsolların piyasaya sürülmesiyle aniden sona erecek.

Kaynak: techradar.com

Related posts

Taş gibi oyuncu ekipmanı! Logitech Pro X oyuncu kulaklığı

Fatih Akgün

Market reyonlarında yetişen sebzeler!

20.369 TL fiyat etiketi ile Predator Triton 500 Türkiye’ye geliyor.

Fatih Akgün

Yorum Yap