Teknolojix Haber
UYGULAMA

Dijital Dergi ve Gazeteler Kapatılıyor mu?

Google tarafından dijital dergi ve gazeteler ile ilgili alınan karar herkesi şaşırttı. Google görüldüğü kadarıyla bu alanda da tekel olmak istiyor. İşte Google dergi ve gazete sistemleri ile ilgili haberimizin detayları.

Bilindiği üzere Google haberler uygulaması sayesinde dünyanın birçok yerinde haber yayınlayan gazete ve dergilere göz atma imkanınız bulunuyor. Ancak bazı yayın şirketleri Google Haberler üzerinden yayıncılık yapmak yerine, farklı bir yöntem deniyor. Onlar için en uygun yöntem abonelik sistemi.

Dijital dergi ve gazeteler abonelik veremeyecek

Google Haberler, ücretli gazete aboneliği kullanan müşterilerine bir e-posta gönderdi ve burada bazı uyarılarda bulundu. Mesajlarda Google’ın dergilere yapılan abonelik sistemini kaldırdığı ifade ediyordu. Sonunda şirket, konu ile ilgili önemli bir adım atmaya karar verdi ve uygulamaya geçti.

Google haberler uygulamasında yer alan bazı yayın kuruluşları, web sitelerine yönlendirmek yerine abonelik öneriyordu. Ancak böyle bir durumda Google haberler uygulamasının ne işe yaradığı sorgulanmaya başlandı. Bunun farkına varan Google ekibi, konuyla ilgili önlem alma kararı verdi.

200’den fazla yayın grubunun faaliyetlerde bulunduğu Google Haberler, bundan sonra abonelik sistemlerine kapalı olacak. Hangi web sitesine tıklarsanız, olduğu gibi kuruluşun platformuna yönlendirilirsiniz. Böylece abonelik gibi bir duruma gerek kalmaz. Sizce Google tarafından yapılan bu hamle, kullanıcıları memnun edecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Related posts

WhatsApp’a Reklam mı Geliyor?

Yağmur Kübra Yazıcı

Markalar Mobil Ekosistemde Büyümeyi Nasıl Sağlayabilir?

admin

Evde “Hisapp” ile hareketsiz kalmayın! #EvdeKal

Fatih Akgün

Yorum Yap