Teknolojix Haber
MOBİL SEKTÖREL StartUp Projeler UYGULAMA YAPAY ZEKA YAŞAM YAZILIM

Dijital Sağlık Platformu Vinehealth, 5 Buçuk Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

vinehealth

 

Onkoloji alanında girişimlerde bulunan bir sağlık platformu olan Vinehealth’a 5 buçuk milyon dolarlık yatırım!

 

Onkoloji, kanserin oluşum, tanı, neden ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün yaptığı araştırmalara göre, geçtiğimiz yıl içerisinde dünya genelinde yaklaşık olarak 18,1 milyon kişi yeni kanser tanısı aldı. Son yıllar boyunca, vaka sayılarının yükselmesine bağlı olarak kanser tedavi stratejilerine bakış açışı da değişti. Hastaların tedavisinde kanserin önlenmesi, erken tanı koyulması, yaşam süresinin uzatılması ve yaşam kalitesinin artırılması gibi prensipler daha ön plana çıkarıldı.

 

Vinehealth

 

Onkoloji alanında çalışan bir sağlık girişimi olan Vinehealth, tohum turu dahilinde 5 buçuk milyon dolarlık yatırım aldı. Talis Capital‘in yönettiği tura, şirkete daha önceden de yatırım yapan Ascension ve Playfair Capital katıldı. Vinehealth, yeni aldığı yatırımı ürün gamı genişletme, ekip güçlendirme ve Amerika’ya açılma için kullanmayı planlıyor. Vinehealth hem kurucusu hem de CEO’su olan Rayna Patel “Kanser tedavilerinin kanser hastalarını ne şekilde etkilediğini anlamaya başlamak zorunlu bir iş idi” söylemi ile Vinehealth’ı  kurma motivasyonunu nereden aldıklarını anlatıyor. 

 

 

2018’de Georgina Kirby ve Rayna Patel‘in kurduğu Vinehealth, kanser hastalarında yaşam kalitesi iyileştirme amacı ile çalışan dijital sağlık platformu. Şirketin temel amacı, kanser hastalarının ilaçların meydana getireceği yan etkileri anlamasını sağlamak ve kanser hastalarının semptomları ne şekilde yönetecekleri konusunda bilgilendirebilmek.

 

Yapay zeka teknolojisi kullanan Vinehealth, hastalara destek programları vermekle kalmıyor, buradan elde ettiği bilgileri ilaç şirketleri, sigorta şirketleri ve hastaneler ile de paylaşıyor. Diğer yandan, yapay zeka bu alanda teşhis aşamasında kullanılmaya başladı. 

 

 

 

Related posts

Zoom, Güvenlik Açıkları Sonrası Dev Şirketlerin Güvenlik Liderlerinden Danışmanlık Alacak

Fatih Akgün

Ebeveynler, Dikkat!! Çocukların Yemek Seçmesinin Ardında COVID-19 Olabilir

Yasemin ACAR

Bilgisayarınıza Bakım Yapın Virüsleri Tespit Edin

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım