Teknolojix Haber
DONANIM UYGULAMA

Dikkat!Windows’un yeni güncellemesi dosya siliyor…

Güncellemenin güvenlik konusunda iyileştirmeler getirmesi beklenirken, güncellemeyi yapan kullanıcılar açısından ciddi sorunlara yol açması şaşırttı. Gelişmenin ortaya çıkmasıyla güncelleme geri çekilirken Microsoft, ‘iyileştirilmiş versiyonu’ ile değiştirileceğini açıkladı.

KALICI OLARAK SİLİNİYOR

Haberlere göre, güncelleme bilgisayardaki menüleri etkileyecek ‘bug’lar (yazılım hataları) içeriyordu. Kullanıcılar, kişiselleştirmelerin kaybolması suretiyle başlat menüsü ya da masaüstünün varsayılan ayarlarına geri döndüğünü ifade etmişlerdi. Ancak o günden bu yana işin rengi daha da değişti ve daha önemli sorunlar baş gösterdi. Zira kullanıcılar masa üstündeki dosyaların görünmez olmakla kalmayıp kalıcı olarak silindiğini ileri sürdüler. Yeni güncellemelerin geri çekilmiş olmasına rağmen bilgisayarlarına indirip o günden beri de güncellemeyen kullanıcıların da etkilenebileceğinden bahsediliyor.

‘İYİLEŞTİRİLMİŞ VERSİYON’ İÇİN ÇALIŞILIYOR

Söz konusu güncelleme KB4532693 adıyla biliniyor ve Microsoft sorunun bir başka indirme ile çözüleceğini belirtiyor. Şirketin bir sözcüsü, “ortaklarımızla koordine bir şekilde bu güncellemenin iyileştirilmiş bir versiyonu üzerinde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Ancak yeni versiyonun tarihi ile ilgili bir bilgi vermedi.

Yakın zamanda yayınlanan ve daha sonra kullanıcıların bilgisayarlarında benzer şekilde yıkıcı sorunlara neden olduğu netleştiğinde geri çekilen KB4524244 adlı bir başka yazılım da yeni sorunları beraberinde getirdi.

Related posts

Instagram Hassas İçerikleri Sınırlama Özelliği!

Fatih Akgün

NVIDIA GeForce RTX 3080 Tasarımı Sızdırıldı!

Fatih Akgün

İnstagram Gizli Profilleri Görüntüleme Uygulaması

Fatih Akgün

Yorum Yap