Teknolojix Haber
OYUN

Dirt 5 Yeni Oyun Fragmanı Yayınlandı

Artık WRC’den daha geniş bir alana hitap edecek olan Dirt serisinin yeni oyunu olan Dirt 5, 6 Kasım’da çıkmacağı kesinleşti. Oyundan bir çıkış fragmanı gelmiş durumda.

Çeşit çeşit otomobil dağ taş, dere tepe demeden sürecek olacağımız Dirt 5, 6 Kasım 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak. Yeni oyun olan Dirt 5 çıkışı için bir de tanıtım fragmanı yayınlamış.

Bu oyunda, Dirt 2.0 ya da Dirt 4’teki gibi WRC odaklı olmayacağını açıklandı. Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla serinin 5. oyununda daha önce ki gibi bazı versiyonlarda gördüğümüz Gymrkhana ve Rallycross gibi şampiyona dışı yarışlar da yer alacak.

Online Mod Var mı?

 

Oyunun fragmanında görünüşe göre lastik parçalamaya ve süspansiyon ezmeye hazır olup olmadıkları sorumaktalar. Genel olarak baktığımızda ise ana odağın çok oyunculu versiyonda olduğunu görmekteyiz. Fragmanda serinin hayranlarının istediği hemen her şey bulunmakta.

Yeni oyunda çok sayıda araç ve yarış pisti yer almakta. Araçları birbirine sokmak ya da kendi başına parçalamak isteyenlerin alternatifleri oldukça fazla olacağını biliyoruz. Fragmanda da toprak pistlerde WRC otomobillerini, ay ışığında zıplayan ralli otomobillerini ve değişik ortamlarda değişik araçları görmekteyiz.

Günümüzde Online mod olmazsa olmaz haline gelmiş durumda. Dirt 5 bu deneyimi yeni bir seviyeye taşımaya hazırlanmakta. Bu defa yapımcılar yerel çok oyuncu deneyimine hazırlanıyorlar. Yani yan koltukta oturan arkadaşınızı pistin dışına itip sonra da sırıtabiliyorsunuz.

Eski oyunların havası geri dönüyor mu?

Oyun Wreckfest’in rakibi olmasa da Codemasters hem kendi istedikleri hem de hayranların istediği özellikleri bir araya getirmeyi başarmış gibi gözükmekte. Genel olarak baktığımızda ise eski Dirt oyunlarının havasının bu yapımda tekrar kendini hissettirdiğini söylemekteyiz.

Yeni oyunda 4 oyuncuya kadar yerel çok oyuncu desteği, kariyer modu, farklı çevrimiçi modlar olacak. Araçları da kişiselleştirme şansımız olacak.

Yeni Dirt 5 hakkında siz ne düşünüyorsunuz? (Yorumları Bekliyorum)

Related posts

Kafa Topu 2, Son Güncellemeyle Beraber ‘Kafa Topu 2.5’ Geldi

Fatih Akgün

Take-Two Oyunlarında İndirim Kampanyası Başladı!

PUBG’nin Yeni Modunu Oyuncular Şekillendirecek…

Meryem ACAR

1 Yorum

yusuf D**** 1 Kasım 2020 at 9:24 pm

Yazını Çok Beğendim Böyle Devam Kardeşim

Cevaplayın

Yorum Yap