Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Diyanet’in ”Ramazan” Mesajında Koronavirüs Detayı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayı mesajında yeni tip koronavirüs salgınına değindi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ramazan mesajında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına değinerek, ” İnsanlığın bir an önce bu musibetten kurtulması için yüce Mevla’ya niyazda bulunalım” düşüncesini dile getirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yayımladığı mesajında, ” Yarın tutacağımız ilk oruç ile Ramazan ayına girmiş olacağız. Ramazan ayı, Yüce Allah’ın bizlere lütfettiği büyük bir nimettir. Zira bu kutlu zaman, yorulan ruhlarımızı teskin etmek  için eşsiz bir fırsattır.” görüşünü savundu.

Erbaş, İbadetlerimizi güzel ahlakla, ilişkilerimizi samimiyet ve muhabbetle bütünleştiren oruç iklimi; bizi dünya ve ahiret mutluluğuna ulaştıracak bir hayat için yeni bir başlangıç yapmak adına önemli bir vesiledir.Her zorluğun ardından mutlaka kolaylığın geleceğine dair ilahi müjdesine yürekten inanıyoruz. Yaşadığımız bu zorlukların geçici dünya hayatının bir imtihanı olduğunu biliyoruz” ifadesini kullandı.

Erbaş açıklamasını şöyle sürdürdü:

Karamsarlık, korku ve endişeye kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeden, umut ve ufuk merkezi Kur’an-ı Kerim’i ve insanlığa her daim ümit aşılayan sevgili Peygamberimiz (s.a.s.)’i rehber edinerek bu zorlu günleri inşallah geride bırakacağız.

Özümüze yöneldiğimiz, bütün hayatımızı Kur’an’la gözden geçirme fırsatı bulduğumuz bu muhasebe ayında; yaratılış gayemizi, kendimize, Rabbimize, çevremize ve bütün mahlûkata karşı sorumluluklarımızı gözden geçirelim.

Özellikle sağlık nimetinin önem ve anlam kazandığı bugünlerde, oruç ibadetinin bağışıklık sistemimizi koruyup güçlendirdiği bilimsel gerçeğinin de idrakinde olarak, başta sigara olmak üzere sağlığımız için tehdit oluşturan bütün zararlı alışkanlıkları terk edip yüce Allah’ın bize ikram ettiği bu emanete sahip çıkalım.

Ramazana dair yaşanan bütün güzelliklere, bir heyecan ve coşku atmosferiyle özellikle çocuklarımızı dâhil ederek onların hafızalarında güzel hatıralar bırakalım..

Yardımlaşma ve dayanışmayı, birçok iyilik ve güzelliğin tecelli ettiği bu bereketli ayda adeta bir seferberliğe dönüştürelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının; kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirerek yeryüzünün selamet ve sekinetine, bütün insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

 

 

Related posts

4 günlük sokağa çıkma yasağı olan illerimiz..!

Sıtma İlacı Deneniyor! Almanya Koronavirüse Karşı Bu İlacı Depoluyor…

Meryem ACAR

‘Kovid-19 Hastaları İzlem Merkezi’ açıldı

Fatih Akgün

Yorum Yap