Teknolojix Haber
ROBOTLAR

Dof Robotics, Dezenfeksiyon kabini üretti

Dof Robotics Dezenfeksiyon kabini üretti

Dof Robotics, Dezenfeksiyon kabini üretti

Dof Robotics, pandemi döneminde sağlık sektörü için yeni ürünler geliştirdi. 10 saniyede dezenfeksiyon işlemi yapan kabinle virüsleri yok eden robot üretti.

Şirketin TÜBİTAK onaylı 6 adet Ar-Ge projelesinin bulunduğunu söyleyen Mustafa Mertcan, “Teknoloji ihraç etmek için üretim ayağımızı da güçlendirmek adına yeni üretim tesisi yatırımlarına da başladık. 50 kişilik bir ekip ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”dedi.

DEZENFEKSİYON KABİNİ

Pandemi döneminde yeni bir ürün üreten Dof Robotics şirketi; COVID-19 dönemi için ‘DOFense’ isimli akıllı dezenfeksiyon ve sanitasyon kabinini geliştirdiklerinin bilgisini verdi. Yaklaşık 10 saniye süren dezenfeksiyon işlemi yapan robot ; COVID-19’da dahil olmak üzere tüm diğer virüslere karşı da maksimum koruma sağlıyor. Dezenfeksiyon kabinin temel amacı, insanların kıyafetlerini ve ayakkabılarını 10 saniye içinde dezenfekte etmek.

ROBOT TEMİZLİYOR

Pandemi dolayısıyla ürettikleri bir diğer ürün olan dezenfeksiyon robotu ‘RoboCare’ tam otonom bir şekilde hareket edebiliyor. UVC ; ultraviyole C ışınlarını barındıran lambalara sahip robot hem havayı hem de yüzeylere yaklaştığında çok kısa bir süre içinde yüzeylerde bulunan virüs ve bakterileri yüzde 99.9 dezenfekte edebiliyor

Kaynak: Hürriyet

Diğer Robotlarla ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Japonya’da Son Teknoloji Robotlar  Görücüye Çıktı…

Meryem ACAR

Türkiye’nin ilk Robotik ve Yapay Zeka Enstitüsü yakında kuruluyor

Fatih Akgün

Üreticiler için kolaboratif robot(cobot) teknoloji seminerleri başlıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap