Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Doğuş Otomotiv KSS zirvesinde iki ödül aldı

Doğuş Otomotiv KSS zirvesinde iki ödül aldı

Doğuş Otomotiv KSS zirvesinde iki ödül aldı . Bu yıl 12.’si düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi “Değişimi Yönetmek: Belirsizlik Dönemlerinde Liderlik” temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti. 5 ana kategoride ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı için değerlendirilen KSS projeleri arasından ödüle layık görülenler de belirlendi.

Zirve kapsamında “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri” töreni ile ödüller verildi.

Bu etkinlikte Doğuş Otomotiv; ‘Sorumlu Tüketim ve Üretim Kategorisi’nde Kurumsal Marka ile ‘Sağlıklı Bireyler Kategorisi’nde de “Trafik Hayattır!” kurumsal sorumluluk platformu ile altın ödülün sahibi oldu.

Zirvede kurumların ; Covid-19’un pandemisine  uyum sağlamaları, gelecek perspektifi, bireysel ve kurumsal olarak yapılması gerekenler gibi konuları ele alındı.

“Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri”nde Doğuş Otomotiv, sürdürülebilirlik bilincini ülke genelindeki yetkili satıcı ve tedarikçilerine de yaygınlaştırmak için kurduğu iş modeliyle ‘Sorumlu Tüketim ve Üretim’ kategorisinde ve toplumun tüm kesimlerinde trafik güvenliği bilincini arttırmak için başlattığı “Trafik Hayattır!” kurumsal sorumluluk platformu ile ‘Sağlıklı Bireyler’ kategorisinde ‘Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Sürdürülebilirliği iş yapış şekli haline getirmek amacı ile Doğuş Otomotiv sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına 2009 yılından bu yana devam ediyor.

Yetkili Satıcı ağı iştirakleri ve tedarikçilerinde sürdürülebilirlik farkındalığı yaratarak, onların süreçlerine de destek oluyor.

Elde ettiği sürdürülebilirlik bilinci ve tecrübesini de diğer firmalar ile de paylaşıyor. Yetkili satıcıları ve servislerini de sürdürülebilirlik raporuna dahil ediyor. İlgili paydaşlar Kurumsal Sorumluluk ile ilgili tüm eğitimlere katılıyor. Sürdürülebilirlik ve toplumsal katkı ile ilgili çalışmalarda belli sorumluluklar alıyor. Doğuş Otomotiv’in amacı, sürdürülebilirlik bilinci tüm firmalara ulaştırabilmek.

 “TRAFİK HAYATTIR!” platformu ile 16 yıldır işine devam ediyor

Doğuş Otomotiv KSS zirvesinde Sağlıklı Bireyler kategorisinde “Trafik Hayattır!” Platformu ile altın ödülün sahibi oldu. Firma   2004 yılından bu yana toplumun tüm kesimlerinde trafik güvenliği bilincini artırmak, pozitif bir kültür dönüşümü yaratmak amacıyla çalışmalarını yürütüyor. Pandemi sürecinde de çalışmalarına  dijital mecraları kullanarak devam eden platform  toplumu bilgilendirdi.

Eğitimin online platformlara taşınmasıyla birlikte, öğrencilerin EBA TV üzerinden aldıkları ders saatleri artığından Trafik Hayattır olarak, geleceğimiz olan çocuklarımızın trafik bilincini artırmak için EBA TV’de yer alarak pozitif kültür bilincine destek oldu.

EBA TV’de güvenli sürüş eğitici videoları ile ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluşarak trafik güvenliği bilincini küçük yaştaan öğretmeye başladı. Öğrencilere trafik nedir, kaldırımda güvenli yürüyüş, karşıdan karşıya güvenli geçiş, emniyet kemerinin önemi ve daha birçok konuyu anlattığı eğitimleri EBA TV Eğitim Kütüphanesi’ne kalıcı olarak eklendi.

Kaynak :NTV

Diğer sektörel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Yerli Oto Cuma Günü Otobana Çıkıyor

Fatih Akgün

Otomobiliniz artık uzaydan kontrol edilecek

Fatih Akgün

Honda, Dünya Genelinde 1,4 Milyon Aracını Geri Çağırdı!

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım