Teknolojix Haber
YAŞAM

Sağlık Çalışanlarının Koronavirüsle Mücadelesini Yansıtan Duygu Dolu 15 Görsel

İnsanlık, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki en büyük küresel sorunla mücadele ediyor. Bugüne yaklaşık bir milyon insana bulaşan ve 48 binden fazla kişinin hayatına mal olan koronavirüs, arkasında derin acılar bırakmaya devam ediyor. İranlı bir sanatçı, doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının virüsle mücadelesini gerçeküstü bir dille anlatan birbirinden etkileyici illüstrasyonlara imza attı.
Büyük umutlarla girdiğimiz yeni yıl, ilk üç ayında acıdan başka bir şey vermedi. Gezegenin dört bir tarafını etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, hayatı tam anlamıyla felç etmiş durumda.

Sağlık örgütleri, doktorlar ve tüm medya kanalları, insanları evde kalmaya teşvik ediyor. Tiyatrolar, sinemalar, spor salonları ve müzeler kapalı. Dünyadaki tüm hastaneler insanlarla dolu. Hatta bazıları o kadar dolu ki, tedaviye ihtiyacı olan başka insanlara dahi yardım edemiyor.

İranlı bir sanatçı, 21. yüzyılın en büyük trajedilerinden biri olan koronavirüs salgını ile ilgili birbirinden etkileyici illüstrasyonlara imza attı. 39 yaşındaki İranlı sanatçı Alireza Pakdel’in çizimleri, dünyanın mevcut durumunu yansıtmasının yanı sıra, bizleri salgından korumak için kendilerini feda eden doktorlar, polisler, itfaiyeciler ve hemşirelerin bu görünmez düşmanın yayılmasına karşı nasıl mücadele ettiklerini gösteriyor.

İçinden geçtiğimiz olağanüstü zamanları gerçeküstü ve hayali bir bakış açısı ile resmeden İranlı sanatçı, dayanışma, empati ve koruma gücünü ustalıkla gözler önüne seriyor. Şimdi dilerseniz, Pakdel’in insanı derinden etkileyen illüstrasyonlarına hep birlikte göz atalım.

“Koronavirüsünden dolayı hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza şükran ve minnetlerimizle..”

İranlı sanatçının çizdiği birbirinden etkileyici 15 görsel

 

 

Related posts

Koronavirüs: İtalya’da ‘kritik hafta’

Fatih Akgün

Türkiye’de Corona virüsü vaka sayısı 18’e yükseldi.

Fatih Akgün

ABD’de İstilacı ‘Cinayet Hornetleri’ Ortaya Çıktı! Yetkililer Endişeli

Fatih Akgün

Yorum Yap