Teknolojix Haber
İNTERNET

Dolandırıcılar Durmuyor! Şimdi de Virüsü öldüren MP3 Satmaya Başladılar!

Covid-19 dönemini fırsata çevirip, insanları kandıran dolandırıcılar, Dark Web’de koruyucu ekipmanlardan solunum cihazlarına kadar çeşitli ürünlerin yanı sıra Virüs öldüren MP3 dosyaları da satılıyor.

 Daha önce internetin karanlık tarafında sahte aşılar, COVID-19 ile enfekte olmuş kan örnekleri ve genellikle hileli malzemelerin satıldığı görülmüştü. Geçtiğimiz günlerde iki siber istihbarat firması Sixgill ve DarkOwl tarafından yayınlanan bir rapor, bu insanlık dışı dolandırıcılık eğiliminin nasıl seviye atladığını gösterdi.

Dark Web de koruma ve tedavi amaçlı ekipmanların yanı sıra dolandırıcılık amaçlı ürünler de var. Günde 3-6 kez dinlendiğinde, frekansı nedeniyle koronavirüsü öldürmeye yardımcı olabileceği iddia edilen MP3 dosyası satışa sunuluyor.

Dark Web’de satılan koruyucu ekipmanları birincisi, farklı satıcılar aracılığıyla satışa sunulan ve Üzerinde bir Alman şirketi olan Farstar Medical‘ ın logosunun yer aldığı medikal N95 maskeler oluyor.  Maskelerin 10’lu paketlerinin 80 euro’dan satıldığı görülüyor. Ödemeler ise kripto para birimi olan Bitcoin ile alınıyor.

Dark Web’de satılan koruyucu ekipmanlar Maskelerin yanı sıra alkol bazlı dezenfektanların da satıldığı görülüyor. Üstelik solunum cihazlarının küresel çapta yetersiz kalması, dolandırıcıları harekete geçirdi. Evde bakılan hastalar için kullanılan solunum cihazları, taşınabilir solunum cihazları ve hastanelerde yaygın olarak kullanılan cihazlar da çeşitli kategorilerde satılıyor.

 

Related posts

Sizce E-Devlet’te en çok kullanılan hizmetler hangileri

Fatih Akgün

Youtube’dan,2019’un En Çok İzlenen 10 Reklamı

Fatih Akgün

Popüler Sosyal Medya Platformu Twitter’da Büyük Değişiklik! Artık Tweet Atarken…

Meryem ACAR

Yorum Yap