Teknolojix Haber
OYUN

Doom Eternal, Yoluna Rekorla Başladı

Bethesda, geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Doom Eternal ‘ın çıkış yapar yapmaz muhteşem bir dönüş yaptığını duyurdu. Oyun, marka için satış rekoru kırarken eleştirmenler ve  hayranlardan büyük beğeni topladı.

 DOOM Eternal piyasaya çıktığı hafta sonu içerisinde DOOM’un (2016) çıkış hasılatını ikiye katlamakla kalmadı bir yandan da serinin ilk hafta sonu satış rekorunu kırmayı başarmış durumda.

Her ne kadar tam sayılar net açıklanmasa da  Doom Eternal Steam üzerinde tüm hafta boyunca en çok satan oyun oldu. Çıkar çıkmaz platformda aynı anda oynayan sayısı 100.000’i aştı.  Üstelik bu sayı, PC’ için oyunu Bethesda.net üzerinden alan oyuncuları veya konsolları içermiyor.

İncelemelerde de oyun başarıyı yakalamış durumda. Şu anda Metacritic üzerinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 inceleme skorları sırasıyla 90, 89 ve 87 olarak şeklinde. Oyun, OpenCritic’teki eleştirmenlerin %96’sının onayını da aldı.

Steam kullanıcı inceleme skoru da benzer bir görüntü çiziyor ve toplamda 24.000 inceleme arasında %91 önerilme oranı var. Ayrıca eleştirmenlerin büyük bir kısmı net bir şekilde yılın oyunu olmaya aday olduğunu ve bu oyun türünün tarihindeki en iyi birinci şahıs nişancı hikâyelerinden birine sahip olduğunu belirtti.

Doom Eternal, Xbox One, PlayStation 4 ve Google Stadia üzerinde oynanabilir durumda. Switch sürümünün ise halen geliştirilmekte olduğu ve bu yılın ilerleyen dönemlerinde yayımlanacağı biliniyor.

 

Eleştirmenlerden bazı yorumlar;

  • “Tam anlamıyla muhteşem”- GameInformer
  •  “Şimdiye kadar yapılmış en iyi FPS’lerden biri”- Game Revolution
  • “Aşırı eğlenceli”- IGN
  •  “Kesip parçalamada ustalık eseri”- The Sixth Axis
  • “Modern bir klasik.” – PC Game
  • “Olağanüstü bir oyun”- COGconnected

 

 

Related posts

Sony, PS5 tanıtımını erteledi!

Fatih Akgün

CoD Modern Warfare İle İlgili Önemli Yeni Açıklama!

Fatih Akgün

Samsung ‘dan kullanıcıları için Google Stadia müjdesi

Fatih Akgün

Yorum Yap