Teknolojix Haber
UYGULAMA YAZILIM

Dropbox, Dropbox Transfer’i Tüm Kullanıcılara Açtı

Dropbox dört aylık bir beta süresinin ardından büyük dosyaları kolayca paylaşmayı sağlamak için dosya aktarma hizmetini tüm kullanıcılara açtı. Dropbox Transfer, kullanıcılara e-posta servislerinin kısıtlamaları olmaksızın büyük dosyalar göndermek için olanak tanıyor.

Bulut depolama şirketi, Dropbox Transfer’i piyasaya sürdü ve yeni hizmet kullanıcılara bir video veya bitmiş bir ürünü teslim ederken dosyaları başkalarıyla paylaşmanın kolay bir yolunu sunuyor.

Yeni hizmeti kullanırken bir bağlantının tıklanma sayısı veya paylaştığı dosyaların kaç kez indirildiği gibi önemli istatistiklere erişebilir. Kullanıcılar, güvenlik için şifreler belirleyebilir, bir süre sonunda bir dosyanın otomatik olarak kaybolmasını sağlayabilir veya kullanıcılar dosyalarına eriştiğinde bir indirme uyarısı almayı sağlayabilir. Dropbox’ın paylaşılan bağlantılar özelliği, kullanıcıların süre sınırlamaları koymasına ve parolalarını da korumasına izin verir.

Tüm fiyatlandırma planlarında kullanıcılar tarafından kullanılabilir ancak mevcut özellikler, sahip olduğunuz plana bağlı olarak değişiyor.

Professional, Business Advanced, Enterprise veya Education planlarındaki ücretli kullanıcılar, dosyaları için son kullanma sınırını 7, 30, 60 veya 90 güne ayarlayabilirken ayrıca 100 GB’a kadar dosya paylaşabiliyor. Dropbox Plus veya Business Standard aboneliği olan kullanıcılar, aynı 7 günlük son kullanma sınırına sahip olmalarına rağmen bir seferde 2 GB’a kadar dosya aktarabiliyorlar.

Dropbox Transfer’in açıklanmasından bu yana şirket, hizmetin işleyişinde birkaç değişiklik yaptı. Kullanıcılar artık sadece internet sitesi, iPhone ve iPad üzerinden kullanmak yerine Dropbox’ın masaüstünden ve iOS uygulamasından bir aktarım başlatabiliyorlar. Ayrıca artık kullanıcılar, doğrudan mobil cihazlarından gönderdikleri dosyalara da erişebiliyorlar.

Related posts

WhatsApp’ta Reklam Gösterilmeye Başlanacak

Fatih Akgün

2020 Yılında!Sosyal Medya Kullananlar Dikkat…

Meryem ACAR

Market Zinciri Şok, Ücretsiz Adrese Teslimat Hizmetine Başladı

Fatih Akgün

Yorum Yap