Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Özel “Bugatti Chiron Noire”

Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Özel “Bugatti Chiron Noire”

Bugatti’nin adetli olarak üretilen  Chiron Noire’lardan biri Almanya’da satışa çıktı. Özel üretim bir Bugatti olan Chiron Noire‘un fiyatıda çok özel.

Bugatti,  18 milyon dolara sattığı ve yalnızca 1 tane ürettiği Bugatti La Voiture Noire adlı modelin ardından, yine siyahın şıklığını kullandığı Chiron Noire modelini tanıtmıştı. Bugatti, Chiron Noire modelinden yalnızca 20 tane üretti.

Sınırlı sayıda üretilen Chiron Noire, normal Chiron’ların 2 milyon 998 bin dolarlık standart modelinden 110 bin dolar daha yüksek bir fiyat etiketine sahipti. Almanya’da verilen ilanda ise bu meblağ bile düşük kaldı.

Nadir Chiron Almanya’da satışta

Almanya’da yayınlanan Chiron Noire ilanında, ilanın sahibi olan Hollman International tam 4.022.200 euro, yani bugünkü kurla yaklaşık 29,5 milyon TL istiyor. Bu rakam dudak uçuklatsa da aracın standart versiyonunun da 3 milyon dolardan başladığını düşününce hedef kitlesi için makul olduğu görülüyor.

Bugatti Chiron Noire, özel bir karbon fiber ön ızgaraya ve siyah renkte fren disklerine sahip bir tasarıma sahip olduğu gözümüze çarpıyor. Aracın Sportive ve Elegance olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Hollman International’in satışa sunduğu otomobil de mat siyah detaylara sahip bir Bugatti Chiron Noire Sportive. Aracın ilk sahibi bu otomobili ile pek fazla yol gidememiş olamalı ki; araç yalnızca 50 kilometrede.

Chiron Noire teknik olarak aracın yalnızca dış görünüşünün değiştirildiği bir paket, yani motor aksamları gibi mekanik kısımlarında herhangi bir şey değiştirilmedi. Bu da aracın diğer araçlarda olduğu gibi 8 litrelik, dört turbolu W16 benzinli motora sahip olduğu anlamına geliyor. Bu motor 7 ileri vites ve 1500 beygir güç üretiyor.

250. Chiron da bir Chiron Noire

Üretilen 20 adet Bugatti Chiron Noire’dan biri, üretimden çıkan 250. Chiron olarak kayıtlara geçmişti. Bugatti bu aracı, koronavirüs nedeniyle iptal edilmeden önce 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilemeyi planlıyordu. Şu ana kadar üretilen Chiron’ların büyük kısmı satıldı, sahibini bekleyen araç sayısı 100’den az durumda.

Bugatti Chiron Noire’ların kalan 19’u muhtemelen çoktan satılmış durumda. Yani Almanya’daki bu ilan, çok uzun bir süre için bu otomobili almak isteyenler için son şans olabilir.

DPC Cars’ın yayınlamış olduğu 205. Bugatti Chiron Suportive Noire’nin videosunda detaylarını izleyebilirsiniz.

Related posts

Suzuki, 2020 Model Yeni Vitara’da Fiyatı Sabitledi!

Fatih Akgün

Tesla Cybertruck’ı Polis Arabası Yapmak İstiyor…

Meryem ACAR

Volkswagen Logosunu Coronavirüse Uyarladı

Fatih Akgün

Yorum Yap