Teknolojix Haber
YAŞAM

‘Dünya Mutluluk Raporu’nda Türkiye Kaçıncı Sırada?

Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan “Dünya Mutluluk Raporu” verilerini kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan açıklamalarda dünyanın en mutlu ülkesinin Finlandiya, en mutsuz ülkesinin ise Güney Sudan olduğu açıklandı.

2019 yılı artık yavaş yavaş geride kalmasıyla yıllık resmi veriler açıklanmaya başladı. Açıklanan veriler arasına, “Dünya Mutluluk Raporu” da katıldı. Ajans Press tarafından ortaya çıkartılan veriler, dünyanın en mutlu ülkelerini gözler önüne seriyor.

En mutlu ülke: Finlandiya

Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya. Aslına bakacak olursak İskandinavya, genel olarak dünyanın en mutlu bölgesi. Çünkü Birleşmiş Milletler raporunun ilk 4 ülkesinde İskandinav ülkeleri bulunuyor. Bunların hemen sonrasında da Hollanda geliyor.

Türkiye ise Dünya Mutluluk Raporu’nun ilk 50 sırasında kendisine yer bulamıyor. Türkiye‘nin mutluluk sıralaması, 2018 yılına oranla 5 basamak daha gerilemiş durumda.

Türkiye, 2018 yılında dünyanın en mutlu 74. ülkesiydi. Ancak bu sene 5 basamak geriledik ve dünyanın en mutlu 79. ülkesi olduk. Hemen üzerimizde Bosna Hersek ve Dominik Cumhuriyeti gibi ülkeler yer alırken, ülkemizin altında ise Malezya ve Belarus gibi ülkeler bulunuyor.

Dünyanın en mutsuz ülkesi Güney Sudan. Hemen üst sırasında ise Orta Afrika Cumhuriyeti ve Afganistan bulunuyor.

Related posts

Karadeniz’de yurt dışından dönen balıkçılar karantinada!

Fatih Akgün

Koronavirüsü Hakkında Son Gelişmeler!

Fatih Akgün

Corona Virüsünün Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı.

Fatih Akgün

1 Yorum

Çağla 14 Kasım 2019 at 10:03 pm

Şiddetin bu kadar arttığı bir ülkede bu habere şaşırmamız lazım

Cevaplayın

Yorum Yap