Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüs ile Mücadele İçin Yeni Bir Rehber Yayınladı!

Dünya genelinde milyonlarca kişiye bulaşan koronavirüsün, ülkelerin normalleşme sürecine girdiğinde tekrar yayılacak olmasından korkuluyor. Bu kapsamda çalışmalarına devam eden Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19 bağlamında bir rehber yayınladı.

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisiyle ilgili gelişmeler tüm hızıyla devam ediyor. Enfekte hasta sayısı 6,1 milyona kadar ulaşırken ülkelerin birçoğu normalleşme çabalarına devam ediyor.

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarına devam eden Dünya Sağlık Örgütü, virüsle mücadele niteliğinde bir rehber yayınladı. Rehber, katılımın fazla olacağı etkinliklerin nasıl olması gerektiği açıklarken kalabalık ortamlarda kendimizi nasıl korumalıyız sorusunun da cevabını veriyor.

Son günlerde, enfekte olan ve vefat eden hasta sayısı düşen ülkeler normalleşme sürecine girmek istiyor. Ekonomi ve eğitimi resmen durduran karantina ve sokağa çıkma yasakları, vatandaşlar için artık bir zulüm haline gelmiş durumda. Evlerinde zaman geçiren insanlar, dışarı çıkmak ve günlük yaşantılarına devam etmek istiyorlar.

Normalleşme süreci ve ülkenin bazı yasakları kaldırması ile birlikte, vatandaşların bu istekleri karşılanacak gibi gözüküyor. Haliyle aylardır evinde olan vatandaşların dışarıya çıkmasıyla, kalabalık ortamlar oluşacak ve çok fazla insanın katıldığı etkinlikler artacak.

Related posts

Dünya Sağlık Örgütü Geçiş Dönemi Konusunda Uyardı

Fatih Akgün

Market reyonlarında yetişen sebzeler!

Türkiye’de düzenlenecek olan 12 Mart’ta Yapay Zeka Zirvesi

Fatih Akgün

Yorum Yap