Teknolojix Haber
OYUN

Dünya Sağlık Örgütü Oyun Oynamayı Öğütleyen Kampanya

Dünya Sağlık Örgütü DSÖ, 18 oyun şirketine, ‘dışarı çıkma evde kal’  kampanyasına destek verdi. Ancak geçtiğimiz sene DSÖ oyun bağımlılığının ruhsal bir sağlık bozukluğu olarak tanımlamıştı.

Corona virüs (COVID-19) salgını nedeniyle dünya genelinde uzmanlar virüsün bulaşma hızını düşürmek için en iyi yol olarak sosyal izolasyonu işaret ediyor. On milyonlarca insan bu sebeple izole bir şekilde hayat sürüyor.

Business Insider’da yer alan habere göre, pek çok oyun firması ortaklaşa hareket ederek sosyal izolasyona destek vermek amacıyla dışarı çıkmak yerine evde oyun oynamayı öğütleyen bir kampanya başlattı. Aynı habere göre, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’ de bu 18 oyun şirketi tarafından hayata geçirilen bu kampanyaya destek vermekte.

*************************************
Günün Şifresi : Biz Bize Yeteriz

TEBRİKLER ŞİFREYİ BULDUN!!
Yukarıdaki şifreyi gördün ve yapman gereken haberin alt tarafına GÜNÜN ŞİFRESİNİ İSİMİNİ VE SOYİSMİNİ yazmak…sana sosyal medyadan ulaşacağız dilersen kampanya detayları ve WhatsApp iletişim numarası için aşağıdaki linki tıklayabilirsin..

KAMPANYA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

*************************************

DSÖ’nin bu adımı ilginç

DSÖ’nin bu kararını ilginç kılan şey ise sadece 1 yıl önce bu konuda fikrinin çok daha farklı olması. Zira Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2019 yılında video oyun bağımlılığını ruhsal sağlık bozukluğu olarak tanımlamıştı.

DSÖ’nün Uluslararası Hastalıkları Sınıflandırma Birimi (ICD), dijital ve video oyun bağımlılığını “sürekli veya tekrarlayan oyun davranışı modeli” olarak literatüre de eklemişti.

 

Related posts

Beklenen Valorant Oyunu İçin Heyecan Verici Açıklama!

GTA IV, ‘Complete Edition’ Oyunu ile Steam Mağazasında

Fatih Akgün

Samsung ‘dan kullanıcıları için Google Stadia müjdesi

Fatih Akgün

1 Yorum

Fatma Acar 4 Nisan 2020 at 5:36 pm

Biz bize yeteriz , Fatma Acar

Cevaplayın

Yorum Yap