Teknolojix Haber
YAŞAM

Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyanın beklediği (COVID-19) aşısı konusunda açıklama yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü, neredeyse tüm dünyaya yayılan ve etkisini giderek arttıran koronavirüsün aşısı için herkesi üzecek açıklamalarda bulundu.

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan korona virüs, etki alanını hızlı bir şekilde arttırıyor. Ölümcül etkisini özellikle Avrupa ülkelerinde gösteren salgın, en çok İtalya’yı etkiledi. Avrupa ülkeleri arasında en yaşlı nüfusa sahip olan İtalya, sağlık sisteminin çökmesi ile karşı karşıya kaldı. Otellerin bile hastane haline getirildiği ülkede solunum cihazı en değerli şeylerden biri haline geldi.

Dünya Sağlık Örgütü’nden üzen açıklama!

Ülkemizde ve dünyada tüm bu gelişmeler yaşanırken, Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus, korona virüs aşısının hazır hale gelebilmesi için 12-18 ay beklenilmesi gerektiğini ifade etti. Bunun yanı sıra dünya üzerinde yarım milyondan fazla kişinin korona virüse yakalandığını da hatırlatan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü, “Yüzbinlerce kişinin de hayatta kaldığını unutmayalım.” diyerek yaşama tutunanların sayısının da oldukça fazla olduğunu sözlerine ekledi.

 

Related posts

Yüzeyleri Dezenfekte Ederken Önemli Bir Adım

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Bill Gates: Her 20 yılda bir (salgın) yaşanabilir.

Fatih Akgün

AKUT’un deprem anında hayat kurtaran uygulamasına büyük ilgi!

Fatih Akgün

Yorum Yap