Teknolojix Haber
BİLİM SOSYAL MEDYA

Dünya Sağlık Örgütü’nden, Corona Hakkında Bilgi Kirliliğini Azaltmak için WhatsApp Botu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Corona Virüsü (COVID-19) salgınıyla ilgili halka daha sağlıklı bilgi vermesi amaçlanan bir WhatsApp botu oluşturdu.

Şu sıralar her haber, Covid-19 ile ilgili ve internet dünyası yanlış ya da eksik bilgiler ile dolu. Bu durumdan dolayı neye inanacağımız konusunda kafamız bazen karışabiliyor. İşte bu bilgi kirliliğinden kurtulmak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), WhatsApp botu oluşturdu.

Otomatik metin mesajları yollayan bot ücretsiz. Şu anlık İngilizce konuşuyor ancak ileride 6 dilde daha aktif olması planlar arasında. Bot, salgın ile ilgili en son rakamları, kendinizi korumaya yönelik tavsiyeleri, hastalıkla ilgili yanlış haberleri, sıkça sorulanlara cevapları ve duyuruları size gönderiyor. Bilgiler resmi ve tek bir kaynaktan geldiği için gereksiz ve yanlış bilgilerden kurtulmuş oluyorsunuz.

Peki Whastapp botunu nasıl aktif edebiliriz?

WhatsApp botuna ulaşmak için bu bağlantıya tıklamanız ve “hi” yazıp göndermeniz yeterli. Alternatif olarak +41 79 893 18 92 numarasını manuel olarak telefon rehberine ekleyip ardından bu numaraya WhatsApp üzerinden “join” yazıp da gönderebilirsiniz.

 

Dünya Sağlık Örgütü Whatsapp botu için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz;

https://www.whatsapp.com/coronavirus/

https://www.whatsapp.com/coronavirus/who

 

Related posts

COVID-19 (Corona) Aşılarının Hangisi Doğru!

Fatih Akgün

Twitter Artık Paylaşılan JPEG Görüntülerin Kalitesini Düşürmeyecek

Yasemin ACAR

4 bilim insanı kafa kafaya verince olanlar oldu!

Büşra Seyhan

Yorum Yap