Teknolojix Haber
DONANIM

OLED TV Satışları 10 Milyonu Aştı (Bosanski jezik)

19 global markaya OLED panel üreten LG Display, bu tarihi satış rakamının gururunu yaşıyor. Global pazar araştırma şirketi Omdia’ya göre, OLED TV’lerin toplam satışı Şubat 2020’de 10.05 milyon adede ulaştı.

Bu rakama, ilk büyük boyutlu panellerin Ocak 2013’te LG Display üretim hattından çıkmasından bu yana geçen 7 yılda ulaşılması ise özel önem taşıyor.

OLED paneller piyasaya sunulduğundan bu yana, her geçen yıl satışları katlanarak arttı. Şu an itibariyle, toplam 19 marka OLED TV üretiyor ve satıyor, ancak kullandıkları paneller tek kaynaktan geliyor: LG Display…

OLED panel kullananlar arasında: LG, Skyworth, Konka ve Changhong, Sony, Toshiba ve Panasonic ve Philips gibi önde gelen markalar bulunuyor.

 

Prodaja OLED TV-a premašuje 10 miliona

Proizvodeći OLED panele za 19 svjetskih marki, LG Display ponosan je na ovu povijesnu brojku prodaje. Prema svjetskoj kompaniji za istraživanje tržišta Omdia, ukupna prodaja OLED televizora dostigla je 10,05 miliona jedinica u februaru 2020. godine. Od posebne je važnosti doći do ove brojke u 7 godina otkako su prvi krupni paneli izašli iz proizvodne linije LG Display u januaru 2013. godine.

Od uvođenja OLED panela, njihova prodaja svake godine raste. Do sada, ukupno 19 marki proizvodi i prodaje OLED TV, ali paneli koje koriste dolaze iz jednog izvora: LG Display. Među onima koji koriste OLED panele: Postoje vodeći brendovi poput LG, Skyworth, Konka i Changhong, Sony, Toshiba i Panasonic i Philips.

Related posts

Ekran uzmanı AOC, E2 serisi monitörlerini tanıttı

Fatih Akgün

Apple’ın en yeni ürünleri bakalım nelermiş

Fatih Akgün

Radeon Pro 7 tanıtıldı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap