Teknolojix Haber
StartUp Projeler

Dünyanın en başarılı 9 Start Up’ı

9. ThousandEyes

ThousandEyes, büyük miktarda verinin izlenmesi ve analitik olarak işlenmesi için bir bulut hizmetidir. Evernote, Jive, Zynga gibi tanınmış teknoloji şirketleri, ThousandEyes ile işbirliğine başlayarak, projenin güncelliğini ve hizmet kalitesini fark etti.
Bu listede yer alan birçok yerleşik iş projesinin aksine, ThousandEyes gerçek bir başlangıç ​​olarak adlandırılabilir. Bu gelişmeye devam eden umut verici bir projedir. ThousandEyes, California Üniversitesi’nden programcılar Ricardo Oliveira ve Mohit Ice tarafından kuruldu. 2014 yılında, projenin varlığının 4 yıl sonra, keskin bir şekilde büyümeye başladı. Sequoia Capital girişimin yatırımcısı olunca ThousandEyes’in maliyeti 4 kat arttı.
Twitter mühendislerinin bile bulut depolama ve sunucularının durumunu izlemek için ThousandEyes kullanması, hizmetin popülerliğini ve kalitesini anlatıyor.

8. Handy

Şirket, büyük bir ekibi yönetmek için tasarlanmış devrim niteliğinde bir “bulut” yazılımıyla uğraşmaktadır. Zenefits yazılımınında  yardım etmesiyle  İK departman yöneticileri işe alım, maaş, sigorta vb. elektronik kayıtlarını Handy uygulamasında tutabilirler. Ayrıca uygulama, bu bilgilere dünyanın her yerinden erişim imkanı verir. Zenefits, 2013 yılında işadamı Parker Conrad tarafından kuruldu. Sadece bir yıl içinde proje, bilinmeyen bir başlangıçtan hızla büyüyen bir işletmeye dönüştü, tahmini 650 milyon dolar. Şirketin yatırımcıları arasında Andreessen Horowitz ve diğer önde gelen Silikon Vadisi risk sermayesi fonları yer alıyor. Zenefits şimdi 2.000’den fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyor.

 

7. AdRoll

AdRoll, son yılların en parlak pazarlama projelerinden biridir. Başlangıç, farklı platformlarda ve cihazlarda tüketici davranışını pazarlama bakış açısından izlemek ve analiz etmek için bir hizmet olan mobil yeniden hedefleme üzerinde çalışıyor. 2014 yılında şirket, 70 milyon dolarlık yatırım aldı. Hissedarları, tanınmış Accel Ortakları da dahil olmak üzere önemli risk sermayesi fonlarıdır.

6. Lyft

 

Nisan 2014’te Lyft, 250 milyon dolarlık yatırımı başarıyla çekti. Bu çevrimiçi taksi hizmeti, ana rakibi Uber’den daha dinamik bir gelişme gösteriyor. Şirket 2013 yılında San Francisco’da doğdu ve sadece bir yıl içinde faaliyetlerini 30’dan fazla ABD eyaletine genişletti. Tabii bu durum saygın yatırımcıların dikkatini çekti. Alibaba, Third Point, Horowitz ve Founders Fund – Lyft hissedarlarının listesi gerçekten etkileyici. Gelecekte, şirket uluslararası pazara girmeyi planlıyor.

 

5. The Honest Company


2011 yılında Hollywood aktris Jessica Alba, çevre dostu çocuk hijyen ürünleri ve kozmetik üretimi için kendi şirketini kurmaya karar verdi. Proje, 4 yıldır hedef kitlesi olan genç mumyalar arasında oldukça popüler hale geldi. Jessica Alba, pazarlama planında çok önemli bir rol oynuyor: markanın yüzü, ürünlerini sürekli kullanıyor ve müşterilerle iletişim kurmak için her zaman zaman buluyor.
Dürüst Şirket 120 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Aynı zamanda, şirket Silikon Vadisi’nde çok değerlidir: Iconiq Capital, Lightspeed Venture Partners ve diğerlerinin fonlarıyla finanse edilmektedir.

 

4. NJOY

 

2014 yılında ABD pazarının %30’unu işgal eden bu elektronik sigara şirketi, tanınmış fonlar ve işadamları ile üçüncü tur üretim görüşmelerini gerçekleştirdi ve ardından 70 milyon dolar çekmeyi başardı. NJOY’un yatırımcıları arasında milyarder Peter Thiel, eski Facebook başkanı Shawn Parker, Morgan Stanley ve Brookside Capital yer alıyor. Şirket 2006’dan beri faaliyet göstermektedir ve gelişimi, tütünle mücadele yasalarının küresel olarak sıkılaştırılmasıyla desteklenmektedir. Bugün, ABD’de elektronik sigara pazarının yaklaşık 2 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.
NJOY projesinin benzersizliği, çok çeşitli sanal tütün tatlarından kaynaklanmaktadır. Şirketin hayranları, sigaranın benzersiz tasarımını da övüyor, çünkü sigara içmeyen insanlar bile onu ellerinden bırakmak istemiyor.

3.Pure Storage

Veri analizi ve depolama, BT teknolojilerinin geliştirilmesi için kilit alanlardan biridir. Sofistike projeler bu alanda oldukça talep görüyor ve yatırımcıların dikkati sadece iyi bilinen Dropbox’a odaklanmıyor. Bu nedenle kurumsal müşterilere hizmet veren Pure Storage hizmeti 2014 yılında maliyetini neredeyse ikiye katladı.

Şirket John Hayes, John Colgrove ve Scott Dietzen tarafından kuruldu. Pure Storage, 250 terabayta kadar kapasiteye sahip sabit flash sürücüler üretir. Aslında, bulut depolamaya bağlanabilen ve böylece sanal sunucuların çalışmasını hızlandıran yazılıma sahip bir flash sürücüdür. The Wall Street Journal’ın yayını Pure Storage’ı “Yılın İnovasyonu” olarak adlandırdı. Projenin ortakları Greylock Partners, T. Rowe Price Associates ve Tiger Global’dir.

 

2.Airbnb

Bu, işle ilgilenmeseniz bile mutlaka duymuş olduğunuz bir projedir. Airbnb, turistlerin çeşitli acentelere başvurmadan doğrudan sahiplerinden konaklama kiralayabilecekleri hızlı ve kullanışlı bir hizmettir.

2014 yılında proje 500 milyon dolarlık fon sağladı ve ardından değeri 10 milyar dolara yükseldi. Şirketin kurucuları Brian Chesky, Nathan Blecharzik ve Joe Gebbia, hemen milyarder statüsünü kazandılar.

Airbnb, ortak tüketim ekonomisinde pazar lideri olarak kabul ediliyor. Hizmet, 190 ülkede 1,5 milyon mülkü içeriyor. Şirketin varlığı sırasında, hizmetleri 11 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmıştır.

 

1.Uber

Çevrimiçi taksi çağırma hizmeti Uber, yalnızca resmi kriterlere göre yeni başlayanlara aittir. Şirketin sadece altı yaşında olmasına ve henüz halka açılmamış olmasına rağmen, Uber uzun zamandır ciddi bir iş haline geldi ve 2014 sonunda 2 milyar dolarlık yatırım aldı. Şirketin haftalık geliri yaklaşık 20 milyon dolar ve kurucusu Travis Kalanik, birkaç yıldır dünyanın en zenginleri için çeşitli reytinglerde yer alıyor.  Hizmet, yolcuların  sürücüleri kendi başlarına bulmalarına ve onlar için çevrimiçi ödeme yapmalarına olanak tanır. Şirketin yetenekleri taksi hizmetleri ile sınırlı değildir. Uber, lojistik – yemek teslimatı, kurye taşımacılığı, posta hizmetleri vb.’nin oynadığı diğer pazarlara girmeyi planlıyor.

Onur

Related posts

Aldığın bilet: obilet

Fatih Akgün

Arvia’dan Web Sitelerinde Görüntülü Görüşme Özelliği

Fatih Akgün

OTOMOV.com Ücretsiz Oto Servis Yazılımı İncelemesi

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım