Teknolojix Haber
MOBİL Tanıtım

Dünyanın En Küçük Full-Frame Makinesi Karşımızda: SONY ALPHA 7C

Sony, Alpha 7C full-frame fotoğraf makinesi, FE 28-60mm F4-5.6 zoom lens ve ayrıca HVL-F28RM flaşa ait detayları kamuoyuyla paylaştı. 

Alpha 7C, gelişmiş AF (otomatik netleme) yeteneği, yüksek çözünürlüklü 4K video kapasitesi ile dikkat çekiyor. Dünyanın en küçük ve en hafif gövdesine sahip olma özelliği ile tanıtılan yeni model, FE 28-60mm F4-5.6 zoom lensi ile kombinlendiği taşıma kolaylığı gibi bir avantaj da sunuyor. Yeni seri ile birlikte tanıtılan HVL-F28RM flaş ise fotoğraf makinesinin yüz algılama teknolojisi ile bağlantılı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca aydınlatma yoğunluğunu kontrol edebilmeyi de mümkün kılıyor. 

Sony Alpha 7C’nin Teknik Özellikleri 

Full-frame görüntü kalitesini AF yetenekleri ile buluşturan Sony, 7C ile birlikte kompakt bir tasarımı kullanıcısına sunuyor. Alpha 7c, 24.2MP 35mm full-frame arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS sensöre ve yüksek hassiyetli, 15-stop geniş dinamik aralığa sahip model  BIONZ X isimli görüntü işleme moturuna sahip. 

124.0mm x 71.1mm x 59.7mm boyutlarında ve 509 gram ağırlığında olan Alpha 7C, bir APS-C fotoğraf makinesi ile benzer boyutlarda.Şirket her ne kadar küçük bir tasarıma sahip olsa da modeldin 5 aşamalı sabitleme imkanı sunması ile tripodsuz kullanılabileceğine dikkat çekiyor. NP-FZ100 model bir bataryaya sahip fotoğraf makinesi LCD ekran üzerinden 740 kare çekebilecek kadar bir şarj yeteneği sunabiliyor. 

Gerçek Zamanlı Takip özelliği ile gücünü yapay zekadan alan model, deklanşöre yarım basıldığında keskin netlemeler sunabiliyor. Bu özelliği bir insan ya da bir hayvan için kullandığınız takdirde yapay zeka bunu algılayabiliyor ve kırmızı göz problemi yaşanmamasına özen gösteriyor. 

Sony Alpha 7C video tarafından neler sunuyor? 

Sony Alpha 7c, QFHD yani 3840 x 2160 piksel çözünürlükte 4K video performansı sunabiliyor. Marka, modelin normal bir çekim esnasında kaydedilen verinin miktarının iki katının anlık olarak kaydedilip en iyi görüntü kalitesine ulaşılmasının sağlandığını vurguluyor. Ayrıca, Alpha 7C, yüksek kaliteli video çekimleri elde etmek üzere HDR ve S-Log/S-Gamut profillerini, ağır ve hızlı çekimi ve 120 FPS ile yüksek hızda Full HD kayıt yapabilmeyi mümkün kılan bir model olarak karşımıza çıkıyor. 

Yeni Alpha 7C’nin Ekim 2020 itibarıyla piyasaya çıkacağı belirtiliyor ancak marka modelin Türkiye pazarında hangi fiyatla yer alacağına dair net bir açıklamayı şu an için yapmıyor. HVL-F28RM flaşın bu kış dönemide piyasaya çıkacağı açıklanırken, FE 28-60mm F4-5.6 zoom lens için çıkış tarihinin Ocak 2021 olarak belirlendiği aktarılıyor. 

Related posts

ABD’ye Rağmen Huawei Zirveye Yürüyor…

Meryem ACAR

Honor MagicWatch 2 Limited Edition duyurdu

Fatih Akgün

En Uygun Fiyatlı Huawei Enjoy Z 5G Özellikleri ve Fiyatı!!

Fatih Akgün

Yorum Yap