Teknolojix Haber
YAZILIM

Dünyanın İlk Yapay Zeka İşletim Sistemi:aiWARE

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka teknolojisinde de önemli ilerlemeler kaydediliyor. ABD merkezli Veritone isimli şirket, dünyanın ilk yapay zeka işletim sistemini geliştirdi.

Şirketler artık, dijital dönüşüm programları kapsamında yapay zekaya büyük önemler veriyor, sundukları hizmeti hem daha az hatalı hem de insan gücüne ihtiyaç duymadan sağlayabilmek için çok ciddi yatırımlar yapıyorlar. Yapay zeka teknolojilerine yönelik yapılan bu yatırımlar, şirketlerin değişen dünya düzenine ayak uydurmalarının bir numaralı şartı olarak kabul ediliyor.

aiWARE Neler Sunuyor?

Yapay zeka sistemlerini geliştirmek ve bu yapay zeka sistemlerini başarılı bir şekilde kontrol etmek zorlu ve maliyetli bir süreç.Geliştirilen aiWARE ise bu zorlu sürecin üstesinden çok kolay bir şekilde gelinmesini sağlıyor. Oluşturulan bu yapay zeka ile birlikte, bilgisayarlar ve akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri, cihazların donanım parçalarını bir araya getirip komut verme süreçlerini çok daha kolay hale getiriyor.

 

aiWARE sistemini anlamak için basit bir örnekle gidebiliriz.Apple’ın Siri sesli asistanı ile birlikte kullanıcılar komutlarını sesli olarak belirterek yerine getirebiliyordu. aiWARE işletim sisteminde ise programlar yerine yapay zekalar bulunuyor ve bu yapay zekalar kullanıcıların komutlarını yerine getiriyor. Size sadece ihtiyacınıza yönelik olarak kullanmaya başlamak kalıyor. Pek çok kurum ve kuruluş için heyecan verici olarak nitelendirilen aiWARE sisteminin ilerde bir vazgeçilmez olup olmayacağını göreceğiz.

Related posts

PyroCMS nedir?

Zeliha Kutlu

Dünyanın öncü silikon tedarikçisi Intel, 5G ağ altyapısı için en geniş kapsamlı donanım ve yazılımını duyurdu.

Fatih Akgün

Android 11’de Büyük Yenilik!

Fatih Akgün

Yorum Yap