Teknolojix Haber
SEKTÖREL TeknolojiXHaber

e-Dönüşüm, işletmeler ücret bordrolarını dijitale taşıyor.

e-Dönüşüm, işletmeler ücret bordrolarını dijitale taşıyor.

e-Dönüşüm, işletmeler ücret bordrolarını dijitale taşıyor. Kolaysoft Teknoloji ve R&K Danışmanlık ‘tan KolayPeyk sayesinde işletmeler tüm evraklarını dijitale taşıyabilecek

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen e-Dönüşüm süreci ve getirilen zorunluluk kapsamlarıyla iş hayatına entegrasyonu her geçen gün daha önemli hale geliyor. E-Dönüşüm, herkesin yaşamını her yönüyle etkileyen, kolaylaştıran, devletin vatandaşına sunduğu hizmetleri farklı bir boyuta taşıyan yepyeni bir anlayıştır. e-Dönüşüm , işletmeler ücret bordrolarını dijitale taşıyor.

Kısa Çalışma Ödeneği” konulu webinar eğitimleri

Nisan ayında yapılan “Kısa Çalışma Ödeneği” konulu webinar eğitimleri Kolaysoft Teknoloji ve R&K Danışmanlık işbirliği ile düzenlendi. Ay içinde farklı tarihlerde  yapılan canlı yayınlara, Ankara Sanayi Odası (ASO), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) katıldı. Aynı zamanda canlı yayınlara  Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN), Muhasebe Bilenler Topluluğu’nun aralarında yer aldığı kurum ve kuruluşlardan da yoğun bir katılım gerçekleşti.

Kolaysoft Teknoloji AŞ Genel Müdürü Kezban Boztürk’ün moderatörlüğünde, İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı Doç.Dr. Resul Kurt tarafından yapılan eğitimlerin içeriğini, Kolaysoft Teknoloji AŞ’nin youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Kısa Çalışma Ödeneği nedir?

Corona virüs salgınının ekonomiye olan etkilerini azaltmak için uygulanan “kısa çalışma ödeneği” hakkında; İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı Doç.Dr. Resul Kurt, konuşmasında tanımı şu şekilde verdi.

” Pandeminin etkilerini azaltmak için Devletimiz tedbirler aldı ve bu tedbirlerden birisi de “Kısa Çalışma Ödeneği” oldu. Tanım olarak baktığımızda, faaliyetlerini en az üçte 1 oranında azalan veya süreklilik koşulu aranmaksızın iş yerinde faaliyetini tamamen veya kısmı olarak durduran firmalara, üç ayı geçmemek üzere, sigortalı çalışanlarına çalışmadıkları dönem için sağlanan bir gelir desteği uygulamasıdır. Kısa çalışma talep eden işverenler, neden talep ettiklerine dair belgeleri ile birlikte Kısa Çalışma Talep Formu ve Kısa Çalışma Uygulanacak İşçi Listesi formlarını da doldurarak, bağlı bulundukları İŞKUR birimine e-mail göndererek başvurmaktadır ve başvurunun yanıtı e-mail adresine gelmektedir” diye konuştu.

KolayPeyk sayesinde, işletmeler tebliğ ve tebellüğ’ü dijital platforma taşıyor

Kağıt ortamında yapılan tebliğ ve tebellüğ’ün gibi evrakların personele dijital platformdan ulaştırılabilmesi için yapılan yazılım KolayPeyk işleri biraz daha hızlandırıp kolaylaştırabilecek. e-Dönüşüm , işletmeler ücret bordrolarını dijitale taşıyor.

 Kolaysoft Teknoloji Genel Müdürü Kezban Bozturk, KolayPeyk ürünü sayesinde dijital platforma taşındığının altını çizerek devam etti.

KolayPeyk ürünü, şirket çalışanlarının ücret bordroları dahil tüm evraklarını, dijital ispat yöntemlerinden biriyle, yasal, geçerli ve güvenli bir şekilde elektronik ortamda tebliğ ve tebellüğünün yapıldığı bir platformdur. “dedi.Aynı zamanda, KolayPeyk ürüünü ,  Uluslararası Teknoparklar Birliği (IASP)’nin küresel platformundaki yerini aldığını belirterek devam etti.” 74 ülkede faaliyet gösteren ve bünyesinde 150 bine yakın Ar-Ge firması olan IASP  KolayPEYK ürününü onaylayarak, dünyaya ilan etti. “dedi.

Global çapta bir başarıya imza attıklarını ileten Bozkurt ,” Kısaca pandemi dolayısıyla, home ofis çalışmanın yaygınlaştığı bugünlerde, firmalar çalışanlarına iletilecekleri tüm evraklarını (bordro, ücret hesap pusulası, izin, KVKK, iş güvenliği vb), KolayPeyk platformu üzerinden yasal, geçerli ve güvenli olarak yapabilmektedir” diye konuştu.

Kolaysoft Teknoloji A.Ş hakkında kısa bilgi

KOLAYSOFT TEKNOLOJİ A.Ş  e-Dönüşüm entegrasyonu e-Fatura,e-Fatura saklama , e-Arşiv fatura ,e-Defter ,e-Bilet ,e-MTHS(Merkezi Veritabanı Hizmet Sağlayıcı), e-İrsaliye. KEP(Kayıtlı Elektronik Posta) gibi uygulamalarla müşterilerine e-dönüşüm çözümleri sunmaktadır.KOLAYSOFT TEKNOLOJİ A.Ş e-dönüşüm süreçlerinde yasal mevzuatlara hakim duyarlı ekibi ile hizmet sunmaktadır.

KOLAYSOFT TEKNOLOJI A.Ş.
A.T.G.B Üniversiteler Mah.
1605.Cad. No:3 / 201 – 204
Cyberpark Vakıf Binası,
06800, Bilkent
Çankaya / Ankara

Telefon: 0850 259 90 90
Fax: 0850 259 91 91

E-mail: [email protected]

Kaynak: Kolaysoft

Related posts

KIA ve Electrify America Elektrikli Araçlar İçin İşbirliğine Gitti

Fatih Akgün

RTÜK, Çukur ve Yasak Elma Dizilerine Ceza Kesti

Yasemin ACAR

LG’de yeni CEO dönemi

Fatih Akgün

Yorum Yap