Teknolojix Haber
YAŞAM

e-Nabız’dan Kovid-19 test sonuçlarına Ulaşılabilecek

Sağlık Bakanlığı, yaptığı yeni bir açıklama ile COVID-19 testi yaptıranların sonuçlarına e-Nabız üzerinden bakabileceklerini açıkladı.

Türkiye’de koronavirüs vakaları görülmeye devam ederken virüsle mücadele sürecini kolaylaştırmak için Sağlık Bakanlığı yeni uygulamaları devreye sokmaya devam ediyor. Yapılan yeni bir açıklama ile COVID-19 testlerinin sonuçlarına e-Nabız üzerinden ulaşılabileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına e-Nabız uygulamasından ulaşabilir” denildi. Bakanlığın açıklaması ile beraber test yaptıran insanlar, hastanelere gidip test sonuçlarını öğrenmek yerine evlerinden test sonuçlarına ulaşabilecekler.

TC kimlik numarası ve e-Nabız şifresi ile girilebilen e-Nabız’a akıllı telefonlar üzerinden iOS ve Android uygulaması ile de erişim sağlanabilir. İlk defa e-Nabız kullanacaklar e-Devlet’e girerek e-Nabız şifrelerini oluşturduktan sonra e-Nabız’dan sonuçlarına ulaşabilirler.

Sağlık Bakanlı Fahrettin Koca’nın dün gece Twitter’dan yaptığı açıklama ile Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısının 359’a çıktığı, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısının ise 4 olduğunu açıklanmıştı.

Related posts

New York’taki Hayvanat Bahçesinde Koronavirüs Vakası!

15 Nisan Dünya Sanat Günü nedir?Evden takip edilebilecek Dünya Sanat Günü etkinlikleri neler?

Fatih Akgün

Çekirge’nin ardından karınca istilası ülkede paniğe yol açtı.

Fatih Akgün

Yorum Yap