Teknolojix Haber
StartUp Projeler

E-spor dünyasına Türk damgası : Flank Esports

Dünyada akıl almaz bir hızla büyüyen oyun pazarına Türkiye’den bir aktör olarak dahil olmayı hedefleyen ve bu noktada büyük başarı elde etmiş bir girişim Flank Esports. Kurucu Ortağı & CEO Efe Kethüda adlı bir Türk.

Espor tam olarak açılımı elektronik spor, yani bilgisayar veya konsol cihazlar ile oynanabilen spor türü. Sporun tamamen dijitalleşmesi de diyebiliriz.

Uygulama espor ve oyun dünyasını takip eden, oynayan veya profesyonel olarak bu alana hizmet eden herkese hitap ediyor. Flank Esports tüm espor dünyasını tek bir çatı altında toplaması yönüyle dikkat çekiyor. Kullanıcılar favori takımlarının maçlarını takip edebiliyor, maçları canlı izleyebiliyor, maçlar hakkında konuşabiliyor ve tahminde bulunabiliyorlar. Aynı zamanda tüm yayıncıların yayınlarını anlık izleyebiliyor ve bu sektördeki tüm haber kaynaklarını tek bir keşfet bölümünden takip edebiliyorlar. Yeni dönem ile beraber ise içindeki mağazadan tüm dijital kodları ve oyun içi ürünleri satın alabilecekler. Aynı zamanda Fantazi Ligi sayesinde kendileri sanal ortamda, kendi takımlarını oluşturup heyecanı en yakın şekilde takip edebiliyor olacaklar.

 

 

Flank Fantezi Ligi’nde kendi takımını kur, şampiyon ol!

Flank Fantezi Ligi, Flank Esports tarafından geliştirilen, espor takipçilerinin espor tecrübelerinden sonuna kadar faydalanmalarını sağlayan bir uygulama. Kullanıcılar Flank Fantezi Ligi’ne Flank Esports uygulaması üzerinden girebiliyor ve en iyi ödülleri kazanmak ve oyun topluluğunda isimlerini duyurmak için birbirleriyle yarışabiliyorlar. Kullanıcılar, çeşitli görevleri tamamlayarak ve dünyadaki tüm espor maçları için tahminlerde bulunarak Flank puanları kazanabiliyor, kazanılan bu puanlarla da mağazadan oyuncu kart paketi alarak çıkan oyuncu kartlarıyla hayallerindeki takımı oluşturabiliyorlar. Oyuncu kartlarının Flank Fantezi Ligi istatistikleri dünyadaki dört “League of Legends” liginin sonuçları ile oluşturulan algoritma ile belirleniyor. İlk 100’e giren oyuncuları ise birçok ödül bekliyor. Birçok kullanıcının ilgisini çeken Fantezi Ligi’nde şimdiye kadar 5 milyondan fazla tahmin yapıldı, 30.000’den fazla takım kuruldu.

TÜBİTAK’tan destek

TÜBİTAK’tan Ar-Ge desteği alan ilk espor platformu oldu. İki senedir Startup Dergisi tarafından açıklanan En Başarılı 100 Startup listesinde yer alan Flank Esports, ayrıca Cannes Lions ve DLD Tel-Aviv’e seçilen ilk Türk Startup oldu.

Flank Esports uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Temizlikte %100 Mutluluk Garantisiyle: ‘mutlubiev’ projesi

Fatih Akgün

Sıradaki Kitabın Bartme Kitap Havuzunda

Fatih Akgün

JustWatch : Sadece Seyret !

Fatih Akgün

Yorum Yap