Teknolojix Haber
İNTERNET

Edge’den Rahatsız Olan Google, Chrome Reklamı Yapıyor!

 Google, artık yeni bir bilgisayardan Edge kullanarak oturum açan Gmail kullanıcılarına Chrome odaklı reklam içerikli bir e-posta gönderiyor. Bu e-postada kullanıcılara Google Chrome öneriliyor.

 Microsoft, 2020’nin ilk günlerinde Chromium tabanlı internet tarayıcısı Edge’i kullanıcıların hizmetine sundu. Google Chrome‘un tartışmalı bellek kullanımından şikayetçi olan kullanıcılar, bu internet tarayıcısına doğrudan geçiş yaparken Microsoft da internet tarayıcısı için sağlam bir tanıtım kampanyası başlattı ve gerek Windows 10 gerekse Outlook gibi Microsoft hizmetlerini kullanan tüketicilere Chromium tabanlı Edge’i indirmelerini tavsiye etti.

Google Yayınlanan son verilere göre, Google Chrome’un yüzde 70 gibi ciddi bir pazar payına sahip olduğunu söyleniyor. Fakat yeni Edge, Chrome’u geçmek gibi bir durumu olmasa da Google’ı rahatsız edecek kadar kullanıcı toplamayı başarmış. Google, tıpkı Microsoft’un yaptığı gibi Google hizmetlerini kullanan tüketicilere Chrome reklamları göstermeye başladı.

Gmail kullanıcıları, Edge’i kullanarak yeni bir bilgisayardan oturum açtıklarında Google’dan bir e-posta alıyorlar. Bu e-postada söz konusu hesaba yeni bir bilgisayardan giriş yapıldığı uyarısının yanı sıra Google Chrome’un indirilmesi için doğrudan bir bağlantı veriliyor. Google’ın kullanıcılara gönderdiği e-posta; Chrome tarayıcısıyla Windows 10’dan en iyi şekilde yararlanın. Chrome; basit, hızlı ve güvenli bir tarayıcıdır, modern web için tasarlanmıştır.

 

Related posts

Hit Botlarının En Zararlı Özellikleri

Fatih Akgün

Ev İnterneti Tarifeleri ve kampanyaları!

Fatih Akgün

RTÜK’ten Netflix Dizisine Müdahele!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap