Teknolojix Haber
MOBİL YAŞAM

El yıkamayı hatırlatan uygulama piyasaya sürüldü

El yıkamayı hatırlatan uygulama piyasaya sürüldü

El yıkamayı unutuyorum (EL YIKAMAK NASIL UNUTULUYORSA ?)derdine son geliyor. Mobil cihazlarda el yıkamayı hatırlatan uygulama geliştirildi. Uygulamanın amacı koronavirüs’ün yayılmasını önlemek amaçlanıyor.

Virüsten etkilenmemek için ellerin sık sık yıkanması ve temiz tutması gerekiyor. Çünkü virüs en kolay el, göz ve ağız gibi yerlerden kişiye geçiyor. Bu nedenle mümkünse kalabalık ortamlarda bulunmamak, eğer zorundaysak hemen ellerin temizlenmesi gerekmekte.,

El yıkamayı hatırlatan uygulama!!!

Kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına alan virüsten korunmak için el yıkamanın önemi her yerde  konuşuluyor. Hem yazılı hem de görsel medyada konu sürekli gündeme getirilmekte, insanların bu konuda çok daha fazla duyarlı olması amaçlanıyor. Kişilerin hem kendisini hem yakınlarını hem de etraftakileri koruması için temizliğe önem vermesi gerekiyor.

En basit ve en önemli yöntem elleri bol sabun ve su ile yıkamak. Bunun için de bildiler, haberler yayınlanıyor. El yıkamanın nasıl ve ne kadar süre olduğu da önemle vurgulanıyor.

Bu nedenle AppStore‘da yayınlanan bir uygulama, günün belli saatleri ve belli aralıklarında telefonunuza bildirim gönderiyor. Belirtilen süre içinde bildirimi ulaştıran uygulama, EN AZ 20 saniye (MÜMKÜNSE DAHA FAZLA)  yıkama kuralını da hatırlatıyor. Ayrıca uygulamada 20‘den geriye sayan bir sayaç da bulunuyor. Kullanıcıların bu sayacın zamanı saydığı süre boyunca (MÜMKÜNSE DAHA FAZLA) elini yıkaması hedefleniyor. 

Bu uygulamanın sadece iPhone kullanılabilir. Ancak Android cihazlar için de bazı uygulamalar Play Store üzerinde de bulunmakta.

Öte yandan, el yıkama sırasında su israfının önüne geçilmesi de gerekiyor. 20 saniyelik, eli sabunlama aşamasında, suyun boşa akmaması gelecek için büyük önem taşıyor.

Related posts

Dimensity 1000 MediaTek Entegre 5G Modemli İlk Yonga Setini Duyurdu…

Meryem ACAR

Apple’ın, iPhone SE Plus Çıkaracağı İddia Edildi!

Fatih Akgün

BEKLENEN HABER GELDİ:TÜRKİYE’DE İLK KORONAVİRÜS AŞISI YAPILDI!!!!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap