Teknolojix Haber
YAŞAM

Elazığ’da 5 Şiddetinde Deprem Oldu

Geçtiğimiz ayda da sık sık depremle gündeme gelen ülkemiz bir kez daha sallandı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre Elazığ’da 5 şiddetinde deprem gerçekleşti.

Son dönemlerde ülkemizde sık sık depremler gerçekleştiği biliniyor, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ege bölgelerimiz sık sık depremle anılıyor. Son olarak merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan bir deprem meydana geldi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından internet sitesinde yapılan duyuruya göre, saat 20:53’te 5 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Sivrice olurken 21,34 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre, ilk sarsıntıdan sonra bölgede 11 farklı deprem daha kaydedildi. Bu depremlerden biri 3,3, biri de 3,8 şiddetinde oldu. Gün içerisinde de bölgede aralıklı olarak depremler gerçekleştiği gözlemlendi.

Sosyal medyada deprem hakkında paylaşımlarda bulunan vatandaşlara göre sarsıntı Batman, Şanlıurfa ve Elazığ merkezden de hissedildi. Konuyla ilgili uzmanlar da açıklama yapmak için sosyal medyayı tercih etti.

Related posts

Bilim İnsanları, Yaşam Süresini Uzatmanın Etkili Bir Yolunu Bulundu

Yasemin ACAR

E-Devlet’te Tek Tıkla Su, Eletkrik, Doğalgaz Aboneliklerin İptal Sistemi

Emre

Son Dakika !! İran’da 35 Günlük Bebekte Koronavirüs Tespit Edildi

Yasemin ACAR

Yorum Yap