Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Elektrikli BMW M5 Yeni Özellikleri İle Sınırları Zorlayacak!

Dünyanın her tarafında ki otomobil üreticileri içten yanmalı motorlara sahip araçlara veda etmek için hazırlıklarını son sürat sürdürüyor. Tesla’nın liderlik ettiği elektrikli otomobil pazarına BMW M5 ile bir model daha eklenecek.

Elektrikli BMW M5 için çalışmalar devam ediyor

CAR dergisinin raporuna göre 2024 BMW M5, Tesla Model S veya daha yüksek performanslı herhangi bir sedana meydan okuyacak. Arkada iki, önde bir olmak üzere toplamda üç elektrik motorunu bulunacak. 250 kW’lik bu motorlar sayesinde aracın konvektif anlamda 1006 beygir gücünde olacağı söyleniyor.

Yıllardır yüksek performansı ile tanınan bu otomobil bu sayede gücüne güç katacak ve 0’dan 100 km hıza 2.9 saniye içerisinde çıkacak. Aracın 700 km civarında bir menzile sahip olacağı söyleniyor olsa da, henüz geliştirme aşamasında olduğu için konuşmak için biraz erken.

350 kW’lık şarj kapasitesine sahip 135 kW batarya ile donatılacak.Yeni nesil M5 bu özellikler ile oldukça iddialı görünüyor. Ancak Tesla’nın bir planı var. Plaid olarak bilinen yüksek performanslı bir aktarma organı üzerinde çalışıyor ve raporlara gör 130 kW pil ile yaklaşık 800 beygir gücünde üç motorlu bir kurulum olması bekleniyor. Bu BMW’nin sunacağı değerlere oldukça yakın.

Related posts

Fiat 500 Serisinden Nostaljik Görseller

Fatih Akgün

Volkswagen ID.3 Türkiye’ye getirildi! İşte fiyatı!

Vildan Çelik

TOGG’dan Yeni Yerli Otomobil Paylaşımı! Kazanana Ödül Var

Fatih Akgün

Yorum Yap