Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Elektrikli Otomobil Fiyatları Geriliyor mu?

ABD Başkanı Trump’ın Çinli üreticileri Amerika pazarına sokmamak için aldığı tüm önlemlere rağmen Çin’li Kandi’nin ABD’li üreticilerden çok daha ucuza fiyat verip otomobil satabilmesi ise ortalığı karıştırabilir. Kandi’nin modelleri henüz Amerika’lı üreticiler için “rakip” olarak görünmüyor olmasa da firmanın ABD pazarında fazla otomobil satması halinde Trump’ın hedefi haline gelmesi kaçınılmaz görünüyor.

Malumunuzdur , ABD’de ve dünyada satışlarını artırıp ABD şirketlerine rakip olan Çinli Huawei ve TicToc’un başına gelmedik kalmadı. Huawei’nin sahibinin kızı ABD’de tutuklu bulunuyor. TicToc’un geliştiricisi ByteDance’ın sahipleri ise Çin casusu olmakla suçlanıyor ve Çin’in dışına çıkmaları halinde ABD istihabaratı tarafından kaçırılmaları ve tutuklanmaları bekleniyor.

Çin’li Kandi, otomobilleri 2020’nin sonunda ilk olarak Teksas’ta satmaya başlayacak. Araçların satış fiyatı 20.499 dolar olacak. Ancak 7500 dolarlık vergi indirimiyle beraber, fiyat 13 bin dolara inecek.

Şirket, daha büyük sınıfta yer alan K23 isimli modelini ise 22.500 dolara satacak. Bu seviyede ise şirket artık Tesla ve Elon Musk ile doğrudan rekabet etmeye başlamış olacak.

Related posts

Yeni Güç Kaynağı İçin Lamborghini,MIT ile Çalışacak…

Meryem ACAR

Yeni Toyota B-SUV Modeli Yaris Cross’u Tanıttı (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Volkswagen’den Coronavirüs Açıklaması Geldi

Mutlu Sefa

Yorum Yap