Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Elon Musk, Bebeğinin Sıradışı İsminin Nasıl Telaffuz Edildiğini Açıkladı!!

Elon Musk yeni doğan bebeklerine ‘X Æ A-12’ adını vermişti. Musk, bu ismin nasıl telaffuz edileceğini açıklayarak söylentilere noktayı koydu. Bununla birlikte eşi Grimes, bebeğin isminin Musk’ın bildirdiğinden farklı bir telaffuza sahip olduğunu söylemişti.
Elon Musk, yeni doğan bebeklerine ‘X Æ A-12‘ adını vermişti. Musk, bu adı verme gerekçe olarak “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geleneksel dillerin modası geçecek” düşüncesini göstermişti.
Did Elon Musk and Grimes Say They Named Their Baby 'X Æ A-12'?

Grimes, ismin fonetik olarak ‘eks ey ay’ şeklinde söylenmesi gerektiğini açıklamıştı.

Musk, Grimes’ın ‘isimler konusunda harika’ olduğunu söyleyerek ‘X Æ’ kısmının partnerinin fikri olduğunu vurguladı. Bu kısmın ‘eks ‘ (X ve ‘kül’ anlamına gelen ‘ash’in telaffuzu) şeklinde söylendiğini belirten Musk, ‘A-12’ninse CIA’in casus uçağı ‘Archangel-12’den (Baş Melek) ilhamla kendisinin koyduğunu söyledi. Musk, bu uçağın ‘gelmiş geçmiş en havalı uçak’ olduğunu da sözlerine ekledi.

 X Æ A-12 Musk, Elon Musk’ın altıncı çocuğu olurken Grimes’ın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. CEO, daha öncesinde 3 kez boşanmıştı.

Öte yandan Musk, koydukları ismin bir robot ismine benzediği eleştirilerine yanıt olarak insan dillerin modasının geçebileceğini ve bunun en iyi ihtimalle 5 ila 10 yıl içinde gerçekleşebileceğini söyledi. 

Related posts

Son Dakika: Haydarpaşa Limanı’nda Koronavirüs Alarmı !!!!

Yasemin ACAR

The Outlander Dizisi

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Oscar ödül töreninin İşte yeni tarihi…

Yorum Yap