Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Elon Musk, Bu Sene Tesla Arabalara Akıllı Park Özelliğinin Geleceğini Duyurdu

Elon Musk’ın aktardığına göre araçların sürücüleri bıraktıktan sonra kendi başına park yeri bulmasını sağlayacak yeni bir özelliğin bu senenin sonunda kullanıma sunulacağı Musk tarafından açıklanmış durumda.

Elektrikli araç sektöründe güçlü bir konumda yer alan şirketin getirdiği güncellemelerle kullanıcı memnuniyetine değer verdiği zaten su götürmez bir gerçek.

Tesla Model S: Tüketim Maliyeti | TeslaTurk.com

Tesla’nın son zamanlarda öne çıkan ve ilginç olarak nitelendirilen yazılım güncellemelerinden biri Akıllı Çağırma özelliği.

Adından da açıkça anlaşılabileceği gibi bu özellik Tesla sahiplerinin araçlarını uzaktan açmasına ve bulundukları yere çağırmasına olanak veriyor.

Anlayacağınız bu özellikle beraber yağmurda elleriniz doluyken ve aracınızın yanına gitmek istemezken otomobilinizi bulunduğunuz yere yönlendirebiliyorsunuz.

Özellik her ne kadar faydalı görünse de ilk duyurulduğu günlerden itibaren karışıklıklara sebep olduğunu da belirtmemizde fayda var.

Özellik geçtiğimiz senenin sonlarında otoparklarda kargaşaya neden olmuş ve bunlar haberlere de yansımıştı. Aslında oldukça ilgi çekici olan özelliğin birkaç aksilik barındırdığı da günlerce tartışılmıştı.

Related posts

Satılan 10 Araçtan 7’si Otomatik Vites

Fatih Akgün

GT-R50 Tanıtıldı

Fatih Akgün

Türkiye Otomotiv Pazarının Lideri Belli Oldu

Fatih Akgün

Yorum Yap