Teknolojix Haber
BİLİM DONANIM

Elon Musk ‘Corona Virüsle Mücadele’ İçin Solunum Cihazı Üretmeye Hazır Olduklarını Açıkladı!

Koronavirüs salgınını ciddiye almadığı için eleştirilere maruz kalan Elon Musk, şirket olarak ihtiyaç halinde solunum cihazı üretmeye hazır olduklarını açıkladı.

 

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada, şirketinin ihtiyaç halinde solunum cihazı üretmeye hazır olduğunu bildirdi.

Musk, Mart ayının başlarında koronavirüs (Covid-19) sagılınını ciddiye almadığı için eleştirilere maruz kalmıştı. Tesla CEO’su salgınla ilgili paniği “aptalca” olarak değerlendirdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) daha önce tüm ülkelerden tıbbi ekipman üretimini artırmasını istemişti. Musk, takipçilerinden birine verdiği cevapta şirket olarak yardıma hazır olduklarını ifade etti.

GM ve Ford da desteğe hazır

Tecrübeli yönetici bu konuda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Tesla karmaşık havalandırma ve klima sistemlerine sahip otomobiller üretiyor. SpaceX yaşam destek sistemleriyle donatılmış uzay aracı yapıyor. Suni solunum cihazları çok karmaşık değil, ancak bunları üretmeye hemen başlayamayız.”

General Motors ve Ford da dahil olmak üzere diğer büyük otomobil üreticileri de suni solunum cihazı üretimine yardımcı olmaya hazır olduklarını açıklamışlardı.

Related posts

Bu sürüngenin yeryüzündeki hiçbir canlıya benzemeyen özelliği ne?

Büşra Seyhan

CORONA VİRÜSE 150 ÇÖZÜM ÖNERİSİ 48 SAATTE ORTAYA ÇIKTI

Fatih Akgün

Redmi parmak izi teknolojisinde atak yaptı!

Fatih Akgün

Yorum Yap