Teknolojix Haber
BİLİM DONANIM

Elon Musk ‘Corona Virüsle Mücadele’ İçin Solunum Cihazı Üretmeye Hazır Olduklarını Açıkladı!

Koronavirüs salgınını ciddiye almadığı için eleştirilere maruz kalan Elon Musk, şirket olarak ihtiyaç halinde solunum cihazı üretmeye hazır olduklarını açıkladı.

 

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada, şirketinin ihtiyaç halinde solunum cihazı üretmeye hazır olduğunu bildirdi.

Musk, Mart ayının başlarında koronavirüs (Covid-19) sagılınını ciddiye almadığı için eleştirilere maruz kalmıştı. Tesla CEO’su salgınla ilgili paniği “aptalca” olarak değerlendirdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) daha önce tüm ülkelerden tıbbi ekipman üretimini artırmasını istemişti. Musk, takipçilerinden birine verdiği cevapta şirket olarak yardıma hazır olduklarını ifade etti.

GM ve Ford da desteğe hazır

Tecrübeli yönetici bu konuda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Tesla karmaşık havalandırma ve klima sistemlerine sahip otomobiller üretiyor. SpaceX yaşam destek sistemleriyle donatılmış uzay aracı yapıyor. Suni solunum cihazları çok karmaşık değil, ancak bunları üretmeye hemen başlayamayız.”

General Motors ve Ford da dahil olmak üzere diğer büyük otomobil üreticileri de suni solunum cihazı üretimine yardımcı olmaya hazır olduklarını açıklamışlardı.

Related posts

2020’ye hızlı başladı! Türkiye sınai mülkiyet…

Meryem ACAR

Nintendo PlayStation prototopi Rekor Fiyata Satıldı

GENLERİ BİLİNENDEN FARKLI VİRÜS KEŞFEDİLDİ

Fatih Akgün

Yorum Yap