Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Elon Musk: “Tesla Cybertruck çılgın bir teknoloji vagonu olacak”

Tesla’nın Sahini Elon Musk, yaklaşmakta olan Cybertruck’ın insanların bugün uygulanmasını hayal bile edemeyecekleri teknoloji parçalarıyla geleceğini vurguladı. Tesla Cybertruck’ın geleneksel direksiyon simidi yerine boyunduruğa sahip olması çok muhtemel.

 

Tesla Cybertruck için bekleyiş uzayacak olsa da , çekincelerin yanı sıra kamyonetle ilgili heyecan ve tartışmalar da güçlenmeye devam ediyor. Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk kısa süre önce Cybertruck’ın Tesla’nın amiral gemisi teknolojisine sahip olacağını ve bunun bir teknoloji santrali olacağı anlamına geldiğini söyledi.

 

 

 

Cybertruck’ın Direksiyonu Nasıl Olacak?

 

Musk, Cybertruck’ın geleneksel direksiyon yerine daha farklı gelip gelmeyeceğini soran bir Twitter kullanıcısına yanıt verirken, “Cybertruck kasıtlı olarak çılgın bir teknoloji vagonu” diye yazdı. kıyamet geleceği ve bu teknolojiyi bugüne getirin.” Direksiyonla ilgili soruya özel olarak cevap vermemiş olsa da, Musk’ın teknolojiyi sevmesi nedeniyle Cybertruck’ın bir farklı bir direksiyonla gelmesi oldukça muhtemel.

 

Tesla, şu anda geliştirilmekte olan Cybertruck’ta direksiyondan yönlendirme sistemini uygulayabilir ve Insideevs’e göre direksiyonun sonradan düşünülmüş gibi hissettirmediği ilk araç haline getirebilir.

 

Musk, hangi teknolojiden bahsettiğini tam olarak belirtmese de, Tesla Cybertruck’ın insanların bugün uygulanmasını hayal bile edemeyecekleri fütüristik teknoloji parçalarıyla geleceğini vurguladı. Cybertruck’ın gelecek yılın sonlarında üretime girmesi bekleniyor.

 

 

Spor Otomobil Performansına Sahip Olacak

 

Electrek tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, yaklaşmakta olan Cybertruck’ın şimdiden tahmini 1,3 milyon adet rezerve edildiğini ve toplam miktarın yaklaşık 80 milyar dolar olduğunu ortaya koydu. Tesla Cybertruck, 2019 yılının Kasım ayında ilk kez görücüye çıktı ve bir pick-up özelliğine sahip ancak bir spor otomobil performansına sahip, pille çalışan bir araç olarak lanse edildi.

 

Cybertruck, temel tek motorlu versiyon için 39.900 dolara ve üç motorlu menzil üstü için 69.900 dolara mal olacak. Araç, yaklaşık 950 km menzile, 3 saniyede 100 km/s hıza ve 6.300 kiloya kadar çekme kapasitesine sahip olduğunu iddia ediyor.

 

Related posts

Elektrikli BMW M5 Yeni Özellikleri İle Sınırları Zorlayacak!

Fatih Akgün

Corendon Airlines’tan Salomon Cappadocia Ultra-Trail’e sponsorluk desteği

Hakan Kırdar

Tesla’nın fabrika kararı Almanya’da yankı uyandırdı

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım