Teknolojix Haber
İNTERNET

En Çok Ziyaret Edilen İnternet Siteleri Açıklandı!!

Digital 2020 October Global Statshot raporuna dayanan veriler, dünyanın en çok ziyaretçi alan internet sitelerini açıkladı. En popüler internet sitesinin Google olduğunu gösteren veriler, kullanıcıların interneti sadece sosyal medya platformları için kullanmadığını ortaya koyuyor.

SEMrush isimli bir çevrimiçi pazarlama şirketi, eylül ve ekim ayında gerçekleştirilen internet trafiği verilerini baz alarak, dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerini sıraladı. Hootsuite ve We Are Social platformları tarafından oluşturulan “Digital 2020 October Global Statshot” raporuna dayanan sıralama, kullanıcıların internet alışkanlıklarını gözler önüne seriyor.

İstatistikler, herhangi bir kullanıcının uyanık olduğu sürenin yüzde 15’ini sosyal medyada geçirdiğini gösteriyor. Ancak kullanıcılar, interneti sadece sosyal medya amaçlı kullanmıyorlar. Dünyanın en bilindik internet siteleri de dikkate değer miktarda ziyaretçi alıyorlar.

İşte dünyanın en çok ziyaret edilen internet siteleri:

En popüler internet siteleri

Google, 105 milyar ziyaretle listenin başını çekiyor. Kullanıcılar, Google üzerinden arama yaparken ortalama olarak 25 dakika 1 saniye harcıyorlar.
Listenin ikinci sırasına baktığımız zaman Google’ın sahip olduğu video paylaşım platformu YouTube‘u görüyoruz. 36,4 milyar ziyaret alan platform, 35 dakika 16 saniye ziyaret süresine sahip. YouTube’u ise dünyanın en büyüğü olmasına rağmen en çok tartışılan sosyal medya platformu Facebook takip ediyor. Facebook’un ziyaretçi sayısı 25,3 milyar olarak belirlenmiş görünüyor.

Sıralamadaki diğer detaylara baktığımızda, dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon‘un da çok fazla ziyaretçi aldığını görüyoruz. Ayrıca eski popülaritesini kaybetmiş olsa da Yahoo da dünyanın en çok ziyaretçi alan yedinci internet sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu arada, dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 10 internet sitesinin 8 ve 10. sırasında pornografik içerikler paylaşılan sitelerin yer alması da dikkatlerden kaçmıyor.

Listenin ilk 10 sırasında dikkat çeken iki internet sitesi var. Bunlardan bir tanesi Instagram, diğeri ise Twitter. Daha önceki dönemlerde yapılan benzer çalışma, Instagram’ı üçüncü sıraya koyuyordu. Ancak son çalışma, Instagram’ın 6. sıraya gerilediğini ortaya koyuyor. Ayrıca daha önce ilk 10 içerisinde yer alan Twitter, yapılan son araştırmanınsa 11. sırasında karşımıza çıkıyor.

Related posts

Türkiye’den internet trafiği için önlem!

Fatih Akgün

AB, terörle mücadele amacıyla internette veri şifrelemesini aşmak için yetki istiyor

Vildan Çelik

Google Türkiye’de Çöktü: İşte Son Durum

Yasemin ACAR

Yorum Yap