Teknolojix Haber
StartUp Projeler

En Değerli Türk Oyun Markalarından: Peak Games

2010 yılında İstanbul’da kurulan peak games, mobil oyun alanında hizmet göstermektedir. Peak games bünyesinde bu zamana kadar Spades Plus, Toy Blast, Gin Rummy Plus, 101 Plus, Okey Plus ve Toon Blast adında kullanıcıların beğendiği oyunlar Android ve iOS marketlerde sunulmuştur. Türkiye’den çıkmış en büyük dijital oyun şirketlerinden biri olan Peak Games’in kurucuları, oyun sektöründe global olarak zirveye çıkmayı amaçladığı için şirket ismini, “zirve” anlamına gelen peak olarak belirlemişler.

Peak Games, mobil uygulama pazarının dünyadaki en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, ABD’de ilk beşte yer aldığı mobil oyun alanında büyümeye devam ederken, yapay zeka ve yapay öğrenme alanlarında da yeni ürünler geliştiriyor.

Kurucu ortaklarından Sidar Şahin, Türkiye’nin önde gelen oyun uzmanlarından biri. Peak Games’i kurmadan önce Türkiye’de ve dünyanın farklı bölgelerinde yüksek profilli oyun şirketlerini ve başarılı internet girişimlerini yönetti.

Geliştirdiği mobil oyunlarla dünya genelinde 500 milyondan fazla kişiye ulaşan Türk teknoloji şirketi Peak Games, 2017 yılı sonunda kart ve okey oyunları stüdyosunun devredilmesine yönelik olarak ABD’li oyun şirketi Zynga ile 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

 

Şirketin Toy Blast isimli oyunu, dünyanın en büyük oyun pazarı olan ABD’nin en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor.

Geleceğe tohum ekme vizyonuyla yolculuklarına başlayan Peak hedeflerinin, yüksek yetenekleri, güçlü değerleri ve Peak’in hikayesini şekillendirme isteği olan insanları bir araya getirmek. Büyük hayallerini gerçekleştirmeye başlamak için ilk ve ana odak alanı olarak mobil oyunu seçen firma, oyun oynamanın, yaş, cinsiyet veya milliyeti aşan gerçekten evrensel birkaç aktiviteden biri olduğunu ve doğru ürünle yola devam ettiklerini, dünya çapında  da milyarlarca insana ulaşabilceklerine inanıyorlar.

 Ayrıca Peak Games’in 18 Şubat 2019’da Türkiye’de 41 kanalda birden yayınlanan ilgi çekici reklamını hatırlamayanlar için;

Sayfayı daha ayrıntılı incelemek veya oyunları indirmek isteyenler için ? peak games

Related posts

Temizlikte %100 Mutluluk Garantisiyle: ‘mutlubiev’ projesi

Fatih Akgün

E-spor dünyasına Türk damgası : Flank Esports

Fatih Akgün

Tek Tuşla, İstediğin Su : BİSU

Fatih Akgün

Yorum Yap