Teknolojix Haber
YAZILIM

EN İYİ 5 SLİDER EKLENTİSİ

Slider Nedir 

 Slider özelliği, bilgisayarınızdan  web sitenize eklediğiniz  resimlerin çeşitli efektlerle geçiş yapmasını sağlayan görsel bir uygulamadır. Slider aynı zamanda kullanıcının geçiş yapan resimlerden  herhangi bir resme tıkladığı zaman o resme ait sayfaya kolaylıkla geçiş yapmasını da sağlar. Özellikle resim için kısıtlı yeri olan websitelerinde kullanılabilecekleri  pratik bir uygulamadır. 

 

1. Soliloquy

WordPress En İyi 10 Slider Eklentisi

Soliloquy, piyasadaki en iyi duyarlı WordPress slider eklentisidir. Eklentiyi yukarıda belirtilen 3 gereklilik ile test ettiğimizde, hepsi üzerinde mükemmel performans gösterdi. Tamamen duyarlı, kullanımı kolay ve hafif. Yüksek kaliteli kodlama ve en iyi teknolojiyi kullanan bir WordPress uzman ekibi tarafından oluşturulan bu eklenti, güzel sliderlar oluşturmak için en iyi özellikleri sunuyor.

Soliloquy, slider kolayca oluşturmanıza yardımcı olacak basit ve kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte geliyor. WordPress arayüzünüzle iyi bütünleşir ve medya kitaplığınızdaki görüntüleri kullanmanıza olanak tanır. Görüntüleri kolayca ekleyebilir, slider ayarlarınızı yapılandırabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Bir slider oluşturduktan sonra, paneliniz üzerindeki “Slider Ekle” düğmesini kullanarak slideri sayfalarınıza ve yayınlarınıza kolayca ekliyebilirsiniz. Alternatif olarak, bir kısa kod ile, widget veya şablon etiketi kullanarak slideri sitenizin farklı bölümlerine ekleyebilirsiniz.

2. Smart Slider 3

WordPress En İyi 10 Slider Eklentisi

Smart Slider 3 , WordPress için en güçlü slider eklentilerinden biridir. Bu slider eklentisi, herhangi bir WordPress teması ile tamamen duyarlı, SEO için optimize edilmiş slider sunan ücretsiz bir sürüme sahiptir. Ücretsiz sürüm, ayrıca “Son Dakika Yayınları” veya “Öne Çıkan Yayınları” vurgulamanızı sağlayan dinamik bir yazı kaydırma çubuğu ile birlikte gelir.

Eklentinin profesyonel sürümünde, slaytlarınızı sayfa oluşturucularda yaptığınız gibi düzenleyebilirsiniz. Kullanımı kolay sürükle ve bırak özellikleri sayesinde bir slider istediğiniz gibi kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca son derece özelleştirilmiş bir WordPress slider oluşturmak için 6 benzersiz katmanla birlikte gelir.

3. Slider Revolution

WordPress En İyi 10 Slider Eklentisi

Slider RevolutionCodeCanyon pazarındaki en çok satan WordPress slider eklentisidir. WordPress’te sliderı kolayca oluşturabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz güçlü bir görsel düzenleyici ile birlikte gelir.

Eklenti tamamen WordPress ile duyarlı olduğundan, sliderlarınız masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere her cihazda harika görünecek. Bir başka ilginç özellik ise gerçek bir çoklu ortam destekli sliderdır. Yani görüntüleri, videoları, sosyal medya feed’in yanı sıra WordPress yayınlarını ve özel yayınlarını kullanabilirsiniz.

Harika sliderlar oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü özellikler ve işlevler sunsa da, kullanıcı dostu olmanın bazı yönlerini gözden kaçırır. Ayrıca, arayüzü WordPress UI’nin geri kalanından farklı görünüyor, bu yüzden yeni başlayanlar ilk başta biraz zorlanabilir.

4. LayerSliderKreatura Slider Plugin for WordPress by kreatura | CodeCanyon

 

LayerSlider, CodeCanyon pazarındaki bir diğer popüler eklentidir. LayerSlider, efektli resim galerileri, animasyonlu açılış sayfaları, sayfa blokları ve hatta tam bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan birçok güçlü seçeneğe sahip gelişmiş bir eklentidir.

Slider Revolution’a benzer şekilde, LayerSlider ayrıca devamlılık oluşturmak için sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Bu nedenle, onunla başlarken arayüzünü öğrenmek için birkaç gün harcamanız gerekebilir.

Eklentinin en önemli özelliği sliderlarınıza çeşitli geçişler ve animasyonlar eklemenize izin vermesidir. 200’den fazla önceden tanımlanmış slayt geçişi, paralaks ve farklı animasyonlar kullanabilirsiniz. Ayrıca, kişisel ihtiyaçlarınız, profesyonel iş web siteleriniz, yaratıcı çalışmalarınızın sunumu vb. İçin kullanabileceğiniz çok sayıda premium slider şablonu bulabilirsiniz.

5. RoyalSlider

WordPress En İyi 10 Slider Eklentisi

RoyalSlider, CodeCanyon pazarındaki bir diğer en çok satan slider eklentisidir. Ancak yukarıdaki iki CodeCanyon eklentisiyle karşılaştırıldığında daha az özelleştirme seçeneği, geçiş ve animasyon efektine sahiptir. Ancak, WordPress siteleri için sliderlar yapmanız gereken tüm standart özelliklere sahiptir.

RoyalSlider, sezgisel bir arayüze ve daha iyi performansa odakladır. Kolay gezinme için dokunmaya duyarlı ve duyarlı sliderlar oluşturmanızı sağlar. Sayfa hızınızı artırmanıza yardımcı olacak güçlü bir yükleme seçeneği vardır. SEO için iyi bir şekilde optimize edilmiştir.

Related posts

Excel ‘de İleri Formüller

Gizem Uzun

Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri (WordPress Eğitimi)

PHP Yazılım Dili Nedir? PHP İle Neler Yapılabilir?

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım