Teknolojix Haber
İNTERNET

En İyi Online Çeviri Siteleri!

Karşımıza çıkan sık sık ingilizce yazıları yada duyduğumuz herhangi bir yabancı dil kelimeleri çevirme ihtiyacı duyuyoruz. Yabancı dil çevirileri için genellikle Google çeviri kullanıyoruz ya da aplikasyon indirmeyi tercih ediyoruz  fakat aplikasyonlar kullanıcılar açısından sürekli olmuyor. Telefonlarımızda yer olmadığı için siliyor yada sürekli kullanmadığımız için yer kapladığını düşünüp yine silerek sonuçlandırabiliyoruz. Sizlere Google çeviri dışında; Ekstra bir program ve aplikasyon indirmeden kullanabileceğiniz Online çeviri siteleri derledik;

En iyi online çeviri siteleri;

Bing Microsoft Translator

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan Bing Çevirmen hizmeti 64 farklı dil seçeneği sunuyor ve metnin hangi dilde olduğunu belirtmeden çeviriler yapabilirsiniz. Bing Çevirmen, çevrilmesi için yazdığınız metnin hangi dilde olduğunu algılar ve sizin istediğiniz dile anında çevirir.

Traductor de DeepL

DeepL Translator üzerinden çevirmek istediğiniz metnin dili belirtmenize gerek kalmadan; Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Hollandaca, Lehce ve Rusça dilleri arasında çeviri yapabilirsiniz.

Babylon Online Translation

Babylon Online Translation ile 30’dan fazla farklı dil arasında çeviri yapabilirsiniz. Diğer online çeviri sitelerin farklı olarak Babylon size dilerseniz gerçek bir çevirmen hizmeti de sunuyor. Sitede bulunan Human Translation butonuna tıklayarak çevirmek istediğiniz metnin gerçek bir çevirmen tarafından çevrilmesini sağlayabilirsiniz.i

SpanishDict

SpanishDict, İspanyolca için özel hazırlanmış bir online çeviri sitesi. Site üzerinden İspanyolca – İngilizce ya da İngilizce – İspanyolca  seçenekleri ile çeviriler yapabilirsiniz. İspanyolcanın kendine özgü harflerini görerek site üzerinden daha sağlıklı bir çeviri yapabilirsiniz. Dil öğrenmenize de yardımcı olan sitede, çevirdiğiniz cümleye benzer bir örnek cümle de göreceksiniz.

Collins Dictionary

Online çeviri sitesi üzerinden dünyanın pek çok farklı ülkesinde ve bölgesinde konuşulan 63 farklı dil arasında çeviriler yapabilen Collins Dictionary Translator, Hem cümle hem sesli hem de kelime çevirisi yapabilirsiniz.

Reverso Translation

Reverso Translation, Çevrilmesi için yazdığınız cümleye alternatif bir kullanım Reverso Translation tarafından yazılıyor. Böylece, çeviri yaptığınız dildeki farklı kullanımları da görerek yabancı dil bilginizi geliştirebiliyorsunuz.

Related posts

Türkiye’de koronavirüsü bilgilendirme sitesi açıldı !

Fatih Akgün

Apple’dan yeni 16 inç MacBook Pro

admin

Trendyol’dan Flaş Açıklama: Fahiş Fiyatlı 539 Ürüne İşlem Yapıldı

Yasemin ACAR

Yorum Yap