Teknolojix Haber
OTOMOBİL

‘En İyi Otomobil Üreticisi’ Ödülünü Yine Lexus Kazandı

En popüler lüks otomobil üreticilerinden Lexus, Auto Express’in Driver Power anketinde ‘En İyi Otomobil Üreticisi’ ödülünü kazandı. Şirket, bu yıl da ödülün sahibi olarak üst üste 4. kez bu ödüle layık görüldü.

Kullanıcılarını memnun etmekte en başarılı olan otomobil üreticisi hangisi? sorusunun cevabını Auto Express’in düzenlediği Driver Power anketiyle verildi. Anketin sonucu, oyladıkları üreticilerin araçlarını kullanan kişilerin cevaplarıyla oluşturuldu.

lexus

Driver Power anketinin zirvesindeki isim, son 3 senedir olduğu gibi yine değişmedi. Otomotiv sektörünün en sevilen isimlerinden Lexus, bu yıl da Driver Power anketinde ‘En İyi Otomobil Üreticisi’ ödülüne layık görülerek ödülü 4 yıl üst üste kazanmış oldu.

Lexus, yalnızca bu ödülü almadı farklı modelleriyle de ödülleri topladı. Dev otomobil üreticisi, anket değerlendirmesiyle  RX SUV modeliyle tam hibritler arasında birincilik kazandı; IS Sedan modeliyle ‘En İyi Kompakt Yönetici Otomobili’ ve CT Hatchback modeliyle ‘En İyi Premium Kompakt Aile Otomobili’ ödüllerine layık görüldü.

Şirket, ‘Dünyanın En Sorunsuz Otomobil Markası’ ve ‘İkinci Elde En İyi Marka’ gibi daha birçok ödülü kendi adı altında taşımaya devam ediyor.

Related posts

TOGG, Maket Polis Aracı Olarak Yollardaki Yerini Aldı

Fatih Akgün

Otomobil alacaklara kötü haber

Fatih Akgün

1 Metre Su Altında Gidebilen Elektrikli Motosiklet Karşımızda: Volcon Grunt

Nihal Sanlı

Yorum Yap