Teknolojix Haber
OYUN

Epic Games’den 1 Milyon Dolar Ödüllü Etkinlik!

Epic Games’in sahip olduğu sosyal ağ Houseparty, bir süredir hack iddialarıyla gündemde. Yaptığı açıklamalarda bu durumu reddeden Epic Games, şimdi de yeni bir etkinlik başlattı ve Houseparty’nin hacklendiğini ispat eden ilk kişiye 1 milyon dolar vereceğini açıkladı.

Epic Games, özellikle de son birkaç yıldır, oyunseverlerin sıklıkla haşır neşir oldukları mecralardan bir tanesi. Çünkü şirket, bazı  popüler oyunlarının satışını üstlenirken, oyunseverler için hazırladığı ücretsiz oyun kampanyaları ile de milyonların dikkatini çekmeyi başarıyor. Şimdi ise Epic Games, belki de tarihinin en iddialı etkinliğini başlatmış durumda.

Epic Games’in yeni etkinliği, tam 1 milyon dolar ödül vadediyor. Dileyen herkesin katılabildiği etkinlikte yapmanız gereken tek şey ise Epic Games’in sunduğu bir şartı sağlamak. Bu şartı sağladığınız takdirde sizler de 1 milyon dolarlık ödülün sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz hemen, Epic Games’in bu etkinliğinin detaylarına yakından bakmaya başlayalım.

Epic Games, haberlerimize daha çok oyunlarıyla ya da oyun mağazasıyla konu oluyor. Ancak şirket, aynı zamanda bir sosyal ağın da sahibi. Houseparty olarak isimlendirilen bu sosyal ağ, kullanıcıların birbirleri ile görüntülü konuşmalarını sağlıyor. Kullanıcılar, arkadaşlarıyla oluşturdukları gruplarda diledikleri gibi görüşmeler yapabiliyorlar. İşte bu uygulama, son dönemlerde çok ciddi bir hack iddiası ile gündemde.

2016 yılında kullanıcıların hizmetine sunulan Houseparty, geride bıraktığımız Mart ayında çok ciddi bir çıkış yakaladı. Hatta bu mobil uygulama, App Store’da ABD’nin en çok indirilen 6. uygulaması oldu. Bu yükselişin ardından Houseparty’nin hacklendiği, kullanıcıların Spotify ve Netflix gibi hesap bilgilerinin çalındığı ileri sürüldü. Ortaya atılan iddialara derhal cevap veren Epic Games, iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Epic Games, Houseparty uygulamasına karşı başlatılan bu karalama kampanyasını doğrulayana, 1 milyon dolar ödül vereceğini söylüyor. Öyle ki eğer her kim Houseparty’nin hacklendiğini ispatlarsa, 1 milyon doların sahibi olacak. Epic Games, böyle bir hamleyle hem kendi uygulamasının arkasında duruyor hem de söz konusu hack olayının safsatadan ibaret olduğunu ispatlamak istiyor.

Related posts

Nvidia RTX 2060 ekran kartı yeni bir iddia ile gündemde

Fatih Akgün

Rainbow Six: Siege “Kopyası” Davalık Oldu

Grand Theft Auto VI’nın Geliştirildiği Onaylandı (GTA 6)

Fatih Akgün

Yorum Yap