Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

ESKİ FACEBOOK TASARIMI ARTIK SONA ERİYOR!!

Kısa süre önce tek ve en büyük sosyal medya platformu olan Facebook; popülaritesini kaybetmiş olsa da, halen büyük bir kitleye hitap ediyor. Geçen sene devreye giren yeni tasarım ile bu kitlenin tepkisini alan platform, şimdi de eski Facebook tasarımının fişini çekmeye hazırlanıyor.

Eski Facebook tasarımı ne zaman tarih olacak?

Aslında, Mark Zuckerberg’in salgın araya girmemiş olsaydı bu Facebook kullanıcılarının canını yakacak olan kararı çoktan alması bekleniyordu. Koronavirüs salgını sonrası, her şey gibi bu köklü değişim de ertelendi. Şimdi ise Eylül ayından itibaren yeni Facebook tasarımı platformu kullananlar için tek seçenek haline gelecek.

Eski tasarımın boğucu ve karmaşık yapısı, özellikle genç kitlenin platformdan uzaklaşmasına neden olmuştu. Instagram ile entegre edilen ve modern, mobile daha uyumlu bir tasarıma kavuşan ana sayfanın böylece yeni kullanıcıları daha kolay etkilemeyi planlıyor.

Aslında bu modern tasarım, son bir yıldır isteyen kullanıcılara açılmıştı. Bu bir senelik süre içinde ise, eski tasarımı bırakmayan kullanıcı sayısı da az değil. Hatta eski Facebook tasarımı geri dönsün diye kampanya başlatan bir çok Facebook grubu bile kuruldu.

Hatırlarsanız, Facebook yıllar önce de yine köklü bir tasarımsal değişime gitmiş ve tepki toplamıştı. Ancak bir süre sonra bu tasarıma Facebook kullanıcıları bir şekilde alıştı.

Related posts

Vodafone’dan #EvdeKal Hamlesi Geldi…

Meryem ACAR

Denetimsiz Sosyal medya şirketlerinin oyalama taktikleri

Fatih Akgün

Selfie Takıntısı, Kadınlarda Depresyon Belirtisi Olabilir

Yasemin ACAR

Yorum Yap