Teknolojix Haber
UYGULAMA

Eski Fotoğraflarınıza Yeni Hayat Katabilecek 8 Fotoğraf Uygulaması

Covid-19 Salgını nedeniyle evde sıkışmış olabilirsiniz, ancak bu daha önce çektiğiniz fotoğraflarla yaratıcı olamayacağınız anlamına gelmez.

Yaratıcılığın boşa gitmesine izin vermeyin telefonunuzun galerisi yıllar boyunca çektiğiniz fotoğraflara yenilikler yaparak yaratıcılığınızı ortaya çıkartın. İyi haber, hem iOS hem de Android’deki uygulama mağazaları mevcut fotoğraflarınıza tamamen yeni bir görünüm kazandırabilecek yaratıcı uygulamalarla dolu. Sizin için harika 8 fotoğraf uygulaması seçtik.

Snapseed

Google’a ait Snapseed, görüntülerinizde ince ayarlar yapmak için geniş bir pozlama ve renk araçları yelpazesi sunar, ancak vintage stillerinden modern, güçlü HDR görünümlerine kadar birçok filtre seçeneğine sahiptir.

snapseed güncelleme

Lightroom

Adobe Lightroom profesyonel fotoğrafçılar için bir endüstri standardı olmaya devam ediyor ve mobil sürüm de aynı. Burada hiçbir çıkartma, animasyon veya emoji bulamazsınız, ancak resminiz üzerinde ve masaüstünde Lightroom’da bulacağınız aynı araç kümesi üzerinde ince tane kontrolü elde edersiniz.

 

Adobe Photoshop Express

Photoshop Express, pozlama, kontrast ve renk düzenleme seçenekleri de dahil olmak üzere Lightroom’da bulacağınız özelliklerin çoğuna sahiptir, ancak bazı profesyonel araçları ve bulut senkronizasyonunu çıkarır ve en önemlisi abonelik ücretini düşürür.

Prisma 

Prisma, ince filtreler ve temel görüntü düzeltmeleri ile ilgilenmez. Bunun yerine, trippy filtreleri görüntülerinizi sık sık tuhaf sanatsal yaratımlara dönüştürecektir. Sonuçların tabloyla etkisi vardır ve gerçekten de birçok filtre Salvador Dali ve Picasso gibi sanatçılardan esinlenmiştir. Filtreler güçlüdür ve onları değiştirebilmenize rağmen, her filtre her görüntü ile çalışmayacaktır. 

Prisma

Bazaart

Bazaart’ın montaj ve kolaj araçları, fotoğraflardan metne, grafiklere kadar birçok farklı öğeyi birleştirmenizi ve bitmiş bir sanat eseri oluşturmak için hepsini katmanlamanızı sağlar. Yeni bir arka plan koymak veya birden fazla efekt katmanlamak için arka planı bir portre öznenin arkasından silmenizi sağlayan araçlara sahiptir.

Bazaart photo app for iOS now integrates with Adobe Creative Cloud

Photofox

Bazaart gibi, Photofox da nesneleri arka plandan kaldırmak için yeni arka planlarda bir araya gelmenize veya harika efektler uygulamanıza olanak tanıyan güçlü araçlara sahiptir. Bazaart’ta olduğu gibi, farklı görüntü türlerini katmanlaştırarak ve birleştirerek ve her birine farklı efektler uygulayarak yapabileceklerinizin sonsuz olasılıkları vardır.

VSCO

VSCO, Lightroom için hayata renk tonlama hazır ayarları yapmaya başladı ve bugün uygulamada kökleri açık. Snapchat meraklıları için çıkartmalar ve animasyonlu gifler sunmak yerine, VSCO daha sanatsal filmik renk filtreleriyle ilgilidir. Uygulama, Fujifilm, Kodak ve Ilford’dan klasik film rulolarını taklit etmek için tasarlanmış görünümler de dahil olmak üzere çok çeşitli hazır ayarlara sahiptir.

vsco expands video editing publishing

PicsArt

PicsArt, pozlama ve kontrast gibi temel ayarlardan sinematik renk derecelendirmesine ve resimlerinizi resim benzeri sanat eserlerine dönüştüren dramatik filtrelere kadar çok çeşitli düzenleme araçlarına sahiptir. 

Related posts

Sinoz Kozmetikten Güvenli Alışveriş için Sinoz Aplikasyon

Fatih Akgün

Fotoğraf Düzenleme Uygulaması VSCO, Kamera Şirketi Satın Aldı

Fatih Akgün

Netflix Yeni Abonelik Seçeneği İle Karşımızda: Netflix Mobile+

M. Büşra Kaya

Yorum Yap