Teknolojix Haber
DONANIM TEKNOLOJİ (Genel)

Eski iPhone sahiplerine Apple, 25 dolar ödeyecek

apple ile ilgili görsel sonucu

Apple şirketinden gelen son dakika haberine göre; eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple şirketi, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşterilerine talep etmeleri halinde 25 dolar ödemede bulunacağını açıkladı.

Apple şirketi 2017 yılında, eski model cihazlarında “beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek” gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti ve bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava edildi. Şirket, konuyla ilgili sorumlu olduğunu kabul etti.

HATASINI KABUL ETTİ

Apple şirketi, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirim yapılmasına karar verdi.Fakat, bir çok müşteri bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni cihaz aldıklarını ve mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu.

500 MİLYON DOLARA KADAR ÖDEME SÖZÜ VERDİ

California merkezli şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü verdi.

HANGİ MODELLERİ ?

Anlaşma neticesinde,iphone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan müşteriler talep etmeleri halinde şirketten 25 dolar iade alabilecek.

Related posts

Turkcell TV+ Kampanya Premium Kanallar ilk 3 ay aylık 4,99tl

Murat Yap

Yapay Zeka, Gelecekte Savaş ve Barışlara Karar Verebilir

Fatih Akgün

Alexa, Google Home ve Siri Akıllı Hoparlörlere Lazerle Komut Gönderilebiliyor…

Meryem ACAR

Yorum Yap