Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Essential Ayakta Kalsaydı, Tasarımcısı Nasıl Telefonlar Yapmayı Planlıyordu!

Essential Tasarımcısından Gerçeğe Dönüşemeyen Telefon Tasarımları

Kapanan telefon üreticisi Essential’ın tasarımcısı, firmanın planladığı ama artık gerçeğe dönüşme şansı pek kalmayan telefonların konsept görüntülerini paylaştı

Android’in kurucusu Andy Rubin’in telefon firması Essential, bu senenin başlarında kapanmıştı. Essential ayakta kalsaydı, nasıl telefonlar yapmayı planladığı ortaya çıkmaya devam ediyor.

 

 

 

Hoffman, PH-2’nin mühendislik doğrulama testinde iptal edildiğini, dolayısıyla piyasaya sürülmeye çok yaklaştığını söylüyor.

Yukarıda yer alan Essential PH-3 ise firmanın bu sene üzerinde çalıştığı bir telefon. PH-3’ün amacının OLED ekrana yer verebilmek için maliyetleri kısmak olduğu, bunun için düşük kaliteli maddeleri kullandığı anlaşılıyor.

Bu arada Hoffman, Project Gem’e ait (en yukarıda) fotoğrafları da paylaştı. Firma bu cihazda Gorilla Glass’ın üreticisi Corning’in yardımıyla tek parça 3D cam üretmeye yönelik bir yol geliştirdiğini söylüyor.

Bu cihazların Essential’ı tekrar karlı hale getirip getirmeyeceğini bilemeyeceğiz, ancak firmanın kapanması, bu konuda olumlu düşünmediği sonucunu çıkarıyor.

Related posts

Aston Martin’den Concorde Çılgınlığı!

Fatih Akgün

Samsung, Bütçe Dostu 5G Destekli İşlemciler İçin MediaTek ile Anlaşacak

Fatih Akgün

Xiaomi Kendi Kredi Kartını Tanıttı!!

Fatih Akgün

Yorum Yap