Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Essential Ayakta Kalsaydı, Tasarımcısı Nasıl Telefonlar Yapmayı Planlıyordu!

Essential Tasarımcısından Gerçeğe Dönüşemeyen Telefon Tasarımları

Kapanan telefon üreticisi Essential’ın tasarımcısı, firmanın planladığı ama artık gerçeğe dönüşme şansı pek kalmayan telefonların konsept görüntülerini paylaştı

Android’in kurucusu Andy Rubin’in telefon firması Essential, bu senenin başlarında kapanmıştı. Essential ayakta kalsaydı, nasıl telefonlar yapmayı planladığı ortaya çıkmaya devam ediyor.

 

 

 

Hoffman, PH-2’nin mühendislik doğrulama testinde iptal edildiğini, dolayısıyla piyasaya sürülmeye çok yaklaştığını söylüyor.

Yukarıda yer alan Essential PH-3 ise firmanın bu sene üzerinde çalıştığı bir telefon. PH-3’ün amacının OLED ekrana yer verebilmek için maliyetleri kısmak olduğu, bunun için düşük kaliteli maddeleri kullandığı anlaşılıyor.

Bu arada Hoffman, Project Gem’e ait (en yukarıda) fotoğrafları da paylaştı. Firma bu cihazda Gorilla Glass’ın üreticisi Corning’in yardımıyla tek parça 3D cam üretmeye yönelik bir yol geliştirdiğini söylüyor.

Bu cihazların Essential’ı tekrar karlı hale getirip getirmeyeceğini bilemeyeceğiz, ancak firmanın kapanması, bu konuda olumlu düşünmediği sonucunu çıkarıyor.

Related posts

HAVELSAN, Dünya Devi Şirketlerden Türkiye’ye Tersine Beyin Göçü Sağlıyor

Yasemin ACAR

Fitch Ratings’ten Benzeri Görülmemiş Küresel Resesyon Uyarısı

Fatih Akgün

Vodafone, 2019-2020 İlk Mali Yarıyıl Sonuçlarını Açıkladı

Yasemin ACAR

Yorum Yap