Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook Android Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor!

Facebook, üzerinde çalıştığı mobil uygulamada karanlık mod özelliğini sonunda yayınlamaya hazırlanıyor. Bununla birlikte koronavirüs takip özelliği ve sessiz mod da yayınlanacak.

Facebook’un Android uygulaması için karanlık mod özelliğini uzunca bir süredir geliştirdiği biliniyordu. 9to5Google’da yer alan habere göre Android’deki Facebook uygulaması için nihayet karanlık mod özelliğine sahip olacağız. Karanlık modun ile birlikte başka yeni özellikler de yayınlanacak.

Mobil uygulamadaki karanlık modun renk düzeni; Koyu gri bir arka plan ve uygulama boyunca görülen mavi vurgular mevcut. Yeni uyarlamanın Android 10‘un sistem çapındaki karanlık moduna da uyum gösteriyor. Bunun yanı sıra uygulamanın içinde de karanlık modu manuel olarak kontrol edebiliyorsunuz.

Facebook, karanlık mod ile birlikte, uygulamasına koronavirüs takip özelliği de ekliyor. Bu takip özelliği, sizin bölgenizdeki koronavirüs vaka sayısını takip ederek size bildiriyor. Takipçi, verileri üç haftaya kadar gösteriyor. Sayfanın başında da dünya çapında doğrulanmış vaka sayısı görülecek.

Ve bu özelliklerin dışında sessiz mod özelliği de devreye girecek. Şu anda iOS Facebook uygulamasında bulunan bu sessiz mod sayesinde anlık bildirimleri ve bildirim noktalarını sessize alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, ‘Scheduled Quiet mode’ (Programlanmış Sessiz Mod) ile birlikte Sessiz Mod için bir rutin belirleme seçeneğiniz de mevcut olacak. iOS için nisan ayında sessiz mod özelliği yayınlarken Android için de haziran ayında yayınlanacağı bildirildi.

Related posts

Alma Har’el, Natalie Portman’ı Savundu.

Fatih Akgün

Selfie Takıntısı, Kadınlarda Depresyon Belirtisi Olabilir

Yasemin ACAR

Spotify Hacklendi. Kullanıcı şifrenizi değiştirdiniz mi?

Özge Kandemir

Yorum Yap