Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook, Bir Dizi Yenilikler Getirdi

Facebook, içerik üreticilerini ilgilendiren yeni bir açıklama yaptı. Facebook’un duyurusuna göre artık içerik sahipleri açtıkları canlı yayınları ücretli hale getirebilecek.

Çeşitli büyük şirket, hem kullanıcılar hem de içerik üreticiler için yeni fikirler geliştirebileceği verimli bir döneme girdi.  Sosyal medya devi Facebook’ta konuyla ilgili duyuruda bulundu. Yapılan duyuruda içerik üreticileri ve küçük işletmelerin yaptıkları canlı yayınları ücretli hale getirebileceği aktarıldı.

facebook

Facebook, yaptığı duyuruda çevrimiçi performanslar ya da profesyonel konferanslar sunmak için kullanılabileceğini söyledi. Ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen insanların belli bir ücret karşılığında yemek pişirme ya da sanat derslerine katılmasını sağlamak gibi çeşitli etkinlikler düzenlemek için de kullanılabilecek.

Diğer önemli konu ise etkinliklerin yalnızca çevrimiçi olarak işaretlenebilecek olması. Bunun yanında istenilen kişilere yayın yapabilmek için Facebook Canlı özelliği de entegre edilebilecek. Kullanıcıların istediği yerde izleyebilmesi ya da dinleyebilmesi için canlı videolara erişim kolaylaştırılacak. Sınırlı bir internet bağlantısı olması durumunda sadece yayının sesini dinleme özelliği de serbest olacak.

 

Related posts

Tuned: Çiftler İçin Özel Yeni Uygulama

Fatih Akgün

Instagram’da Yeni Bir Dönem Başlıyor “Instagram Shop”

Fatih Akgün

ABD, TikTok’u yasaklayabilir!

Fatih Akgün

Yorum Yap